Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Український PUNISHER – найдешевший, найлегший та найменший ударний дрон у світі

Історія PUNISHER розпочалась у 2016 році. Військовим потрібно було знищити об'єкт в тилу ворога. Але дістатися до об'єкту можливо було тільки ціною життя. Тоді команда із фахівцями колишніх військових вирішила виготовити прототип дрону, який міг би виконувати складні війські задачі. І такий продукт зробили. 

      
Нещодавно CEO UA Dynamics Максим Музика повідомив, що український ударно-розвідувальний безпілотний комплекс PUNISHER успішно пройшов польові випробування на одному з полігонів Збройних сил та схвалений до бойового застосування.

Команда UA Dynamics звертає увагу, що з 2016 р. жоден з БПЛА компанії не був втрачений у ході бойових дій. Це досягається шляхом використання малошумних електромоторів та радіопрозорих матеріалів, зменшення радіосліду та нульового теплового сліду, а також малих розмірів дрона. Загальна невидимість PUNISHER дозволяють йому непомітно проходити повз системи спостереження противника і завдавати несподіваних і нищівних ударів по стратегічних і дорогих об’єктах у глибокому тилу.

Основними завданнями комплексу є знищення сил і засобів противника та створення постійного психологічного тиску на особовий склад без порушення правил ведення війни.

Пріоритетними ворожими цілями є: стаціонарні пункти управління рівня бригади / дивізії, машини зв’язку та управління, системи РЕБ, системи ППО/ПРО, склади боєприпасів та палива, казарми особового складу.

Комплекси PUNISHER вирішують наступні тактичні задачі :
спеціальна розвідка
  • ударні операції
  • психологічні операції
  • логістичне забезпечення спецоперацій
  • пошук та порятунок
Дрон з повним боєкомплектом важить 7,5 кг,  має розмах «крил» 2,25 метра та радіус бойового завдання близько 45 кілометрів (залежно від сили вітру), що дозволяє застосовувати його глибоко в тилу. Він містить контейнер, що несе в собі один уламково-фугасний заряд, що використовується точково після ретельної розвідки..

 
Команда UA Dynamics наголошує, що під час війни вона працює виключно на перемогу України. Вона не продає дрони і не отримує прибутку. Безпілотники збирають коштом волонтерських фондів та благодійних внесків українців і передають українським захисникам безкоштовно. Найближчим часом перші п’ять комплексів PUNISHER будуть передані бойовим підрозділам ССО України.

Якщо ви маєте цікаві проєкти, доєднуйтесь до нашої спільноти,  реєструйтесь на Конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2022 - https://www.sikorskychallenge.com/startup-contest/

 За матеріалами ресурсу  mezha.media

Коментарі