Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Розробників NFT-проекту імені Володимира Зеленського запідозрили в шахрайстві та зв’язках з росією

Спільне розслідування аналітиків команди Molfar та редакції AIN.UA виявило, що автори NFT-проекту ZelenskiyNFT ймовірно є російськими шахраями.


Як з’ясували експерти, проект ZelenskiyNFT створений студією IamUkraine, якої «просто не існує» поза межами проекту, у ніби-то студії навіть немає власного сайту та будь-яких соцмереж для зв’язку. Співзасновники проекту Максім Бойко та Дмітрій Ранцевіч — росіянин та білорус.

Довідка. NFT — це тип цифрових активів, створений на блокчейні, який дозволяє отримати право власності на товар, що існує винятково в мережі, наприклад зображення, анімацію або відео, водночас засвідчити його оригінальність

Колекція ZelenskiyNFT складається із 10 000 NFT-зображень Президента України Зеленського. Цікаво, що команда проекту не має жодних офіційних дозволів чи домовленостей з урядом. NFT з Зеленським немає і на сайті «Музею NFT», який був створений за ініціативи Мінцифри.

Колекція продається на найбільшій платформі для продажу та купівлі NFT — OpenSea (представники якої раніше повідомляли про посилення боротьби з шахраями) та має за мету «зібрати кошти на потреби благодійних фондів України та ЄС». Втім, риторика проекту змінюється в залежності від того, як і на кого орієнтоване повідомлення: у рекламі вказують, що частину коштів передадуть на потреби української армії, а на сайті заявляють, що ZelenskiyNFT спрямований на гуманітарні потреби і військові цілі підтримуватись не будуть. При цьому лише 60% з прибутку обіцяють переказати на потреби фондів.

Експерти також звернули увагу на мови, якими спілкуються з учасниками телеграм-каналу та Discord-спільноти проекту — російська та англійська. Телеграм-канал для спілкування українською називається «украинский канал», втім і на ньому оновлення публікують російською.

Довіряйте лише офіційним фондам зі збору коштів, благодійним організаціям та NFT-проектам. Наприклад, фандрайзинг-платформі United24 (яку запустив сам Володимир Зеленський), благодійному фонду Сергія Притули (який зібрав 600 млн грн на байрактари, 8 млн з яких надійшло у криптовалюті), NFT-колекції для криптовалютних донатів армії, створеній батальйоном Азов та благодійній колекції невзаємозамінних токенів «Набери 103 — врятуй життя» від Binance та фонду «United Ukraine Foundation».

За матеріалами noworries

Коментарі