Випуск стартап-школи відбувся! Що далі?

14 травня 2024 відбулось заключне заняття в нашій стартап-школі.   На цьому занятті були презентовані наступні проєкти: Біокурс на базі репетиторського центру "Intelekt_hub" (Яна Мартинова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Асистент для навчальних закладів на основі ШІ "AI-ASSISTANT" (Кристина Ботвинко, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Онлайн курси англійської мови "Simplish English" (Марія Жданова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Система візуалізації для двигунів змінного струму "Motor Grapher" (Антон Холоша, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Каркасні інженерні системи BORZO (Курзанцев Володимир, ПП ЄвроКлас) ФІТОБОКС (Анастасія Владика, Борщівська ЗОШ I-III ступенів №1) Електромеханічна книжка (Олександр Ющенко) Освітня онлайн-платформа з фінансової грамотності (Валерій Янковський, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет"). Запис виступів:        Дякуємо всім, хто представив цього дня свої проєкти тренерам і менторам нашої стартап-школи. Більша частина

Альтернатива таблеткам і уколам. У США винайшли імплантат для позбавлення від болю

Група дослідників із Північно-Західного університету розробила невеликий м’який і гнучкий імплантат, який допомагає зняти біль без ліків.Перший у своєму роді пристрій може стати такою необхідною альтернативою опіоїдам та іншим лікам, що викликають сильну залежність.

Біосумісний, водорозчинний пристрій працює, м’яко обертаючи нерви, щоб забезпечити точне, цілеспрямоване охолодження, яке викликає їх оніміння, блокуючи больові сигнали в мозок. Він має товщину в кілька мікрон, а його довжина складає всього 5 мм, що дозволяє використовувати імплант точково для пошкодженого нерва, не переохолодивши інші.

Пристрій можна активувати дистанційно, а після застосування він розсмокчеться сам.

Автори винаходу вважають, що імплант може бути цінним для пацієнтів, які переносять звичайні операції або навіть ампутації, що потребують післяопераційної аналгезії.

Пристрій можна імплантувати в тіло під час оперативного втручання.

Імплантат працює за рахунок рідкого холодоагенту, тобто, використовуючи закони фізики. Подібно до того, як піт, що випаровується, охолоджує тіло, пристрій містить рідкий холодоагент, який випаровується в певному місці чутливого нерва. Це вигідно відрізняє його від медичних препаратів, що мають побічні ефекти для ШКТ та нервової системи. До того ж, низка сильних знеболюючих мають у своїй основі наркотичні речовини, наприклад, опіоїди. Це часто викликає звикання, що неможливо з імплантом.

 «Як інженери, ми керувалися ідеєю лікування болю без ліків — способами, які можна включати і вимикати миттєво, з контролем над інтенсивністю полегшення, — пише автор винаходу Джон Роджерс. — Наш імплантат дозволяє досягти потрібного ефекту програмованим чином, безпосередньо і локально на цільові нерви, навіть ті, що знаходяться глибоко в м’яких тканинах».

Першоджерело Sciencedaily


Коментарі