Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Навіщо Європа переходить на стандартну зарядку для всіх гаджетів

Євросоюз зобов'яже всіх виробників телефонів, планшетів, ноутбуків та інших електронних пристроїв використовувати єдиний стандарт порту для заряджання - USB Type-C.


З осені 2024 року пристрої з іншими зарядками в ЄС не продаватимуть. Винятком будуть найменші пристрої, такі як годинник або браслети FitBit

Найбільше це рішення вдарить по американській Apple, яка використовує порт Lightning у своїх пристроях.

Представники Європарламенту та Ради Європи попередньо погодили директиву про радіообладнання. На практиці це означає, що ЄС ще на крок наблизився до запровадження єдиного стандарту заряджання.

Про те, щоб стандартизувати порти, в Європі говорять давно. Регулятори вважають, що це допоможе зменшити кількість електронних відходів. Найсильніше цій ініціативі протистояла американська Apple, чиї зарядки для "айфонів" коштують дорожче за більшість зарядок Type-C.

Раніше в Apple говорили, що перехід на єдиний порт "душитиме інновації", а 7 червня 2022 представник компанії повідомив виданню ВВС, що вони не можуть прокоментувати домовленості між європейськими структурами.

Крім того, у Європі хочуть стандартизувати швидкість заряджання, щоб пристрої могли швидко заряджатися по будь-якому кабелю.

Правило торкнеться:
  • Мобільних телефонів
  • Планшетів
  • Навушників
  • Переносних ігрових пристроїв
  • Портативних колонок
Ноутбуків воно теж торкнеться, але їх виробникам дадуть 40 місяців на адаптацію виробництва після набуття чинності нових норм.

Крім того, документ повинен дати покупцям право вибирати, чи купувати пристрій разом із зарядкою або без нього.

"Цей закон - частина спільних зусиль Євросоюзу, спрямованих на те, щоб товари краще відповідали принципам сталого розвитку, на скорочення електронних відходів та полегшення життя споживачам", - йдеться у заяві Європарламенту.

За оцінкою парламентарів, споживачам це допоможе заощадити до 250 млн. євро на рік на купівлі зарядок, а обсяг відходів скоротиться на 11 тис. тонн на рік.

За матеріалами BBC

Коментарі