Випуск стартап-школи відбувся! Що далі?

14 травня 2024 відбулось заключне заняття в нашій стартап-школі.   На цьому занятті були презентовані наступні проєкти: Біокурс на базі репетиторського центру "Intelekt_hub" (Яна Мартинова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Асистент для навчальних закладів на основі ШІ "AI-ASSISTANT" (Кристина Ботвинко, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Онлайн курси англійської мови "Simplish English" (Марія Жданова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Система візуалізації для двигунів змінного струму "Motor Grapher" (Антон Холоша, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Каркасні інженерні системи BORZO (Курзанцев Володимир, ПП ЄвроКлас) ФІТОБОКС (Анастасія Владика, Борщівська ЗОШ I-III ступенів №1) Електромеханічна книжка (Олександр Ющенко) Освітня онлайн-платформа з фінансової грамотності (Валерій Янковський, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет"). Запис виступів:        Дякуємо всім, хто представив цього дня свої проєкти тренерам і менторам нашої стартап-школи. Більша частина

Happy Birthday Tetris!

6 червня програма «Тетріс» святкує свій  день народження!

Незважаючи на «поважний вік», ця комп'ютерна гра все ще вважається однією з найкращих головоломок у світі. Вона має понад 170 мільйонів копій на всіляких ігрових та комп'ютерних платформах, а кількість платних завантажень гри для мобільних телефонів перевищила 425 мільйонів

Тетрис

Програма була написана в 1984 році радянським програмістом Олексієм Пажитновим. На це його надихнула  класична головоломка "Пентаміно", в якій потрібно було скласти з фігурок з п'яти квадратів  в прямокутник. Він вирішив зробити електронну версію "Пентаміно". Виявилося, що комп'ютер "Електроніка-60", для якого Олексій і писав цю програму, не справлявся з обробкою даних. Тоді автор модифікував головоломку і на світ народився«Тетріс».

Первый вариант игры Тетрис

За словами Пажитнова, популярність «Тетріса» полягає у кількості використовуваних фігур – їх всього сім. «Сім – це розмір оперативної пам'яті людини. Це те, що вона може легко запам'ятати. Семизначний телефон ви можете запам'ятати, а ось восьмизначний вже складніше. Група із семи осіб – максимальна група людей, яка може обійтися без начальника. Вісім, як би вони не ладнали, скоординуватись не зможуть» - каже автор.

Ну а далі розпочалася майже детективна історія, бо перші комерційні версії «Тетріса» з'явились у США. Про авторські права ніхто в автора й не питав. Просто імпортер програмного забезпечення з Угорщини Роберт Стейн продав "народну радянську гру" британській компанії Mirrorsoft. Але, як Ви знаєте, все, що було створено в радянській країні радянською людиною, належало країні, а не людині. Природно, що допустити безплатне збагачення капіталістів на радянському продукті уряд не міг допустити і тому вирішив втрутитися.

Незрозуміло, скільки совок скинув з «нахабних капіталістів», але автор в обмін на гру отримав квартиру в Москві та персональний комп'ютер 286-ї моделі - нечувана розкіш на ті часи. Як казав сам програміст – боротися з КДБістами невдячна справа – завжди будеш постраждалою стороною.

Отже, в 1989 р. права на консольну версію гри отримала компанія Nintendo, якій потрібно було запускати в продаж портативні приставки Game Boy, а «Тетріс» гарантував успіх.
«Якщо ви хочете продавати Game Boy маленьким хлопчикам, просувайте «Маріо». Якщо хочете продати Game Boy усім – запускайте «Тетріс», – сказав Хенк Роджерс, який зараз керує фірмою Tetris.

Роджерс мав рацію. Лише однієї консолі GameBoy було продано 35 мільйонів копій.
А згодом Пажитнов, все ж таки, заробив на своїй грі - він отримав долю в  британській компанії, яка випускала чергову версію «Тетріса».

А після розпаду СРСР в 1991 програміст перебрався в США і вже через чотири роки вступив на роботу в Microsoft.

Алексей Пожитнов у автомобиля Тесла с номером Тетрис

Ну а програма «Тетріс» зараз зберігається в Бібліотеці Конгресу США серед десяти популярніших в історії комп'ютерних ігор. Різноманітні варіації Tetris купили понад 170 мільйонів разів. Майже щороку виходить чергове видання головоломки. Після «Тетріса» Пажитнов створив близько двох десятків ігор, але жодна не стала більш-менш популярною.

Сам же "Тетріс" давно перестав бути просто грою та став культурним явищем. Психологи говорять про «синдром Тетрісу», а американський журналіст Дан Акерман написав про гру книгу «Ефект Тетрісу».

одежда в стиле тетрисЗа  матеріалам  STARTUP NEWS

Коментарі