Український БПЛА "Spectator" виконує бойові завдання (Відео)

БПЛА Spectator (спільна розробка науковців Національного технічного університету України КПІ ім.Ігоря Сікорського та ВАТ “Меридіан”) продовжує виконувати бойові завдання.

Ідея першого українського серійного безпілотника-розвідника "Spectator" зародилася в Київській політехніці.  Його автори - аспірант Роман Карнаушенок та студенти Ігорь Богачук і Євген Седоченко. Про історію створення та розвиток "Spectator" ми докладно писали на нашому блозі 

А от впровадження розробки у серійне виробництво здійснювалося у ВАТ «Меридіан» імені С. П. Корольова. 

У січні 2016 року «Укроборонпром» передав військовим першу партію безпілотних комплексів БпАК-МП-1. У тому році  було виготовлено 11 комплексів, тобто 33 безпілотники та супроводжуюча техніка. 

На підприємстві "Меридіан" була створена окрема виробнича лінія і з січня 2017 року розпочалося серійне виробництво комплексів БпАК-МП-1. 

14 червня 2019 року комплекс був прийнятий на озброєння Збройних сил України і вже наступного року БПЛА Spectator-М1 був поставлений ЗСУ.  

Основні переваги БПЛА Spectator-М1 - аеродинаміка, малопомітність, підвищена захищеність від систем радіоелектронної боротьби, якість та точність розвідданих. Завдяки вдалій аеродинаміці один такий безпілотник може знаходиться в повітрі понад дві години та охоплювати зону радіусом до 30 км. Повторний запуск БПЛА займає до десяти хвилин і не потребує спеціальних злітних майданчиків чи додаткового аеродромного устаткування для експлуатації.

Коментарі