Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Український БПЛА "Spectator" виконує бойові завдання (Відео)

БПЛА Spectator (спільна розробка науковців Національного технічного університету України КПІ ім.Ігоря Сікорського та ВАТ “Меридіан”) продовжує виконувати бойові завдання.

Ідея першого українського серійного безпілотника-розвідника "Spectator" зародилася в Київській політехніці.  Його автори - аспірант Роман Карнаушенок та студенти Ігорь Богачук і Євген Седоченко. Про історію створення та розвиток "Spectator" ми докладно писали на нашому блозі 

А от впровадження розробки у серійне виробництво здійснювалося у ВАТ «Меридіан» імені С. П. Корольова. 

У січні 2016 року «Укроборонпром» передав військовим першу партію безпілотних комплексів БпАК-МП-1. У тому році  було виготовлено 11 комплексів, тобто 33 безпілотники та супроводжуюча техніка. 

На підприємстві "Меридіан" була створена окрема виробнича лінія і з січня 2017 року розпочалося серійне виробництво комплексів БпАК-МП-1. 

14 червня 2019 року комплекс був прийнятий на озброєння Збройних сил України і вже наступного року БПЛА Spectator-М1 був поставлений ЗСУ.  

Основні переваги БПЛА Spectator-М1 - аеродинаміка, малопомітність, підвищена захищеність від систем радіоелектронної боротьби, якість та точність розвідданих. Завдяки вдалій аеродинаміці один такий безпілотник може знаходиться в повітрі понад дві години та охоплювати зону радіусом до 30 км. Повторний запуск БПЛА займає до десяти хвилин і не потребує спеціальних злітних майданчиків чи додаткового аеродромного устаткування для експлуатації.

Коментарі