Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Український БПЛА "Spectator" виконує бойові завдання (Відео)

БПЛА Spectator (спільна розробка науковців Національного технічного університету України КПІ ім.Ігоря Сікорського та ВАТ “Меридіан”) продовжує виконувати бойові завдання.

Ідея першого українського серійного безпілотника-розвідника "Spectator" зародилася в Київській політехніці.  Його автори - аспірант Роман Карнаушенок та студенти Ігорь Богачук і Євген Седоченко. Про історію створення та розвиток "Spectator" ми докладно писали на нашому блозі 

А от впровадження розробки у серійне виробництво здійснювалося у ВАТ «Меридіан» імені С. П. Корольова. 

У січні 2016 року «Укроборонпром» передав військовим першу партію безпілотних комплексів БпАК-МП-1. У тому році  було виготовлено 11 комплексів, тобто 33 безпілотники та супроводжуюча техніка. 

На підприємстві "Меридіан" була створена окрема виробнича лінія і з січня 2017 року розпочалося серійне виробництво комплексів БпАК-МП-1. 

14 червня 2019 року комплекс був прийнятий на озброєння Збройних сил України і вже наступного року БПЛА Spectator-М1 був поставлений ЗСУ.  

Основні переваги БПЛА Spectator-М1 - аеродинаміка, малопомітність, підвищена захищеність від систем радіоелектронної боротьби, якість та точність розвідданих. Завдяки вдалій аеродинаміці один такий безпілотник може знаходиться в повітрі понад дві години та охоплювати зону радіусом до 30 км. Повторний запуск БПЛА займає до десяти хвилин і не потребує спеціальних злітних майданчиків чи додаткового аеродромного устаткування для експлуатації.

Коментарі