Мінцифра та Генштаб ЗСУ створюють Армію дронів

Міністерство цифрової трансформації разом з Генштабом ЗСУ та UNITED24 збирає Армію дронів. Метою акції є покриття дронами всієї лінії фронту довжиною близько 2470 км. Армія дронів дозволить моніторити дії ворога, змінювати військові стратегії і в подальшому зберегти якомога більше життів військових. У цьому їм допоможе технологічна Армія дронів. Допомогти ЗСУ і долучитися до збору можна з будь-якого куточка світу й внести свій донейт у два кліки через платформу UNITED24. Або задонатити власний дрон. Комплексна програма з UNITED24 дозволить нам не тільки закуповувати дрони, а й ремонтувати їх, оперативно замінювати, а також проводити навчання пілотів. Перші дрони До ініціативи першим долучився Олег Гороховський та Монобанк. Разом зі своїми клієнтами всього за декілька днів вони зібрали понад 64 млн гривень. А це вже два безпілотних авіаційних комплекси Warmate! За першу ж добу отримали не тільки мільйони гривень донатів на безпілотники для повітряної розвідки, але й сотні повідомлень у

Маячок для пошуку людей під завалами будівель

Команда студентів Вінницького національного технічного університету створила ультразвукові маячки, які полегшують пошук людей, що залишились у завалах після руйнувань. 

Ідея винаходу з’явилася у студента ВНТУ Владислава Присяжного після того, як обстріляли Вінницький аеропорт і чимало людей опинилося під завалами. Якби вони мали такі маячки, то це б пришвидшило пошуки, а відтак вірогідність на їх порятунок зростала б. Маячок доцільно носити при собі тим людям, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури, тобто куди можуть влучити ворожі ракети. 

Це максимально простий прилад за своїм функціоналом. Суть роботи полягає в тому, що коли людина, втрачаючи свідомість, може просто його увімкнути і подати звуковий сигнал. Маячок працює мінімум три години, що дає шанс на порятунок». Маленькі за розміром прилади можуть генерувати потужний ультразвуковий сигнал, який можна почути з глибини 9-ти метрів. У разі виникнення надзвичайної ситуації людина, яка опинилася під завалами у притомному стані, зможе увімкнути сигнал, щоб її почули. 

Винахід вінницьких студентів вже оцінили рятувальники. Наразі вони узгоджують моменти, що саме потрібно вдосконалити в приладі, щоб можна було його використовувати.

 За словами студентів-винахідників, собівартість виробу складає 50 гривень. Тобто він цілком доступний. 

За власні кошти і підтримку меценатів вони готові безкоштовно роздати такі маячки жителям Києва та Миколаєва. А разом із вдосконаленням ультразвукових приладів працюють над новими винаходами – тепер вже для Збройних Сил України. 

За матеріалами Вінничина

Коментарі

Дописати коментар