Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Вінницька стартап-школа розпочала навчання

11 квітня 2022 року Вінницька стартап-школа урочисто розпочала сьомий сезон.


Захід пройшов у Вінницькому національному технічному університеті в змішаному форматі (офлайн-онлайн). В ньому прийняли участь представники університетської спільноти, міської влади, місцевого бізнесу та учасники цьогорічної групи. Всі виступи були присвячені темі відновлення України після Перемоги. 

У своєму вітальному слові ректор ВНТУ наголосив, що попри непрості воєнні часи, вкрай необхідно саме зараз працювати над інноваційними проєктами, адже битви виграє армія, а війну – економіка. Економіка інноваційна.

Незважаючи на те, що багато студентів-інноваторів виїхали за кордон, організаторам вдалося зібрати групу із 75 учасників. Причому, багато з них прийшли зі своїми вже готовими розробками.

Після вітальних слів учасників заходу перше онлайн-заняття провів Ігор Пеер, міжнародний фахівець в галузі ведення інноваційного бізнесу. 


 Програма розрахована на 2 місяці ( 8 занять) і включає такі теми:

• представлення сучасних світових трендів розвитку інновацій;
• особливості інноваційного підприємництва;
• розробка прототипу та залучення коштів для розвитку стартапу;
• технології створення та розвитку бізнес-проєкту;
• базові знання, необхідні підприємцю-початківцю.

Паралельно з навчанням учасники попрацюють в командах, проаналізують бізнесовий аспект своїх розробок та зустрінуться в онлайні з успішними стартаперами всього світу.  

Для команд, яким буде необхідно створити фізичний прототип, буде надана   можливість зробити це в Лабораторії прототипування ВНТУ за підтримки менторів.

За підсумками навчання кращі стартап-проєкти отримають фінансову підтримку на розвиток проєкту та будуть рекомендовані на участь у ХІ Міжнародному фестивалі інноваційних проєктів “Sikorsky Challenge 2022”. 

Вітаємо вас, колеги! Бажаємо класних проєктів та плідної роботи!

До зустрічі на “Sikorsky Challenge 2022” 

Коментарі