Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Гелікоптер ВМ-4 "Джміль" розпочав політ

10 травня 2022 року в Політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського був підписаний Меморандум про майбутню співпрацю Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge та ТОВ "Авіаційна компанія "Вектор". 

Цим меморандумом передбачений пошук стратегічного партнера та створення спільного підприємства з метою серійного випуску легкого багатоцільового гелікоптера ВМ-4 "Джміль".

Гелікоптер ВМ-4 "Джміль" може застосовуватися у багатьох галузях народного господарства – транспортна сфера, агросектор, медичний транспорт, транспорт поліції та служб надзвичайних ситуацій, сфера туризму та розваг.

Перевагами рішення є застосування в конструкції гелікоптера дводвигунної схеми, яка дає можливість польотів над містами та використання звичайного бензину А98.

Меморандум підписали: від Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge  директор Олексій Струцинський, від ТОВ "Авіаційна компанія "Вектор" керівник проєкту Анатолій Козубенко.


Коментарі