Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

YouControl запустив суперінструмент!

Розробники YouControl запустили платформу RuAssets, яка дозволяє перевірити юридичних та фізичних осіб на зв’язок із російськими та білоруськими активами. Адже В Україні  зараз майже 17 000 компаній належать росіянам та білорусам. 


Сергій Мільман, засновник YouControl та випускник нашої стартап-школи:"Будь-яка війна – це дорого. Росія та білорусь вже платять за агресію величезну ціну. Але ми хочемо, щоб війна проти України стала для них ще дорожчою – власне кажучи, просто нестерпною.

Тож сьогодні команда YouControl запускає RuAssets. Це міжнародний сервіс, який допоможе викрити всіх, хто фінансує підступне вторгнення до нашої країни.  RuAssets виявляє навіть найбільш приховані російські та білоруські активи, а також показує зв’язок із підсанкційними особами, воєнними терористами та пропагандистами.

RuAssets допоможе  заморозити, арештувати ці активи у всьому світі та пришвидшити економічний колапс окупанта.

Інструментом RuAssets зможуть користуватися: 
  • правоохоронні органи та державна влада — шукати російські та білоруські активи за межами країн-агресорів, щоб ухвалити рішення щодо подальшого заморожування/арешту/виключення
  • менеджери AML та KYC-спеціалістів для перевірки потенційних та наявних контрагентів на причетність до компаній, пов’язаних з особами з росії та білорусі, під санкціями та РЕР (політично значущих осіб). 
  • журналісти та незалежні розслідувачі для фактчекінгу, розслідувань та аналітичних досліджень
  • роботодавці, рекрутери та HR-спеціалісти, аби швидко перевірити фізосіб для ухвалення рішення щодо працевлаштування.  
Для журналістів, представників влади та правоохоронців цей сервіс є безоплатним. Їм просто потрібно подати заявку на сайті ruassets.com

Як користуватися платформою

Щоби знайти на RuAssets потрібну компанію чи фізособу, потрібно: 
  • зареєструватися на головній сторінці платформи та увійти
  • ввести назву компанії та для уточнення додати ID
  • для пошуку фізособи ввести ПІБ
  • для уточненого пошуку — ІПН
  • система видасть усю наявну інформацію по запиту
  • далі потрібно натиснути «Знайти зв’язки»
  • платформа побудує звіт, в якому можна побачити, з ким пов’язана особа, через яку компанію, на основі чого і які ризики ці зв’язки можуть нести для вас.
 Відеоінструкція з підключення до платформи:
  

Маєте бізнес-партнерів або й просто друзів за кордоном? Поширте цей пост та розкажіть про RuAssets просто зараз!

Коментарі