Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Сельчук Байрактар. Історія винаходу і великого кохання

Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами безпілотника Байрактар, живе добра східна казка тисячі і однієї ночі… Справжня турецька казка….

Знайомтесь: творець безпілотного нападника та розвідувального літального апарата «Bayraktar TB2», який не має аналогів у світі і неабияк допомагає  українським ЗСУ з початку кривавої війни, яку розпочала росія проти України 22 лютого 2022 року..

Сельчук Байрактар народився 7 жовтня 1979 року. Його батько — Оздемір Байрактар, засновник і власник компанії «Baykar Makina», яка займається розробками в авіаційно-космічної галузі, виробляє робототехніку та системи управління, а також безпілотні літальні апарати.

Сельчук закінчив Стамбульський технічний університет в 2002 році і має ступінь магістра Пенсильванського університету і Массачусетського технологічного інституту. Крім того, він є доктором наук Технологічного інституту Джорджії.

Передумовою розробки Bayraktar TB2 була заборона з боку США на експорт озброєних безпілотних літальних апаратів до Туреччини через побоювання, що вони будуть використані проти груп Робітничої партії Курдистану в Туреччині та за її межами.

У червні та серпні 2014 року апарат TB2 побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БЛА за тривалістю польоту. Він перебував у небі на висоті 8 км 24 год. 34 хв. У 2014 році БПЛА вперше застосували в бойових умовах під час операції в турецькій частині Курдистану.

Безпілотник отримав назву від прізвища засновника компанії Baykar Оздеміра Байрактара (в перекладі з турецької Bayraktar — прапороносець)

Але широку популярність Сельчук отримав в травні 2016-го, взявши участь в об’єднаних військово-тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія «Baykar Makina» представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат «Bayraktar TB2». За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, даний БПЛА був прийнятий на озброєння турецької армії. До речі, Сельчук має ліцензію пілота.

І ось цей фантастичний хлопець присвячує свій винахід своїй коханій дівчині і просить її руки, а ім’я цієї східної принцеси Сюмейє Ердоган.



31-річна Сюмейє – наймолодша донька Президента Туреччини Реджепа Ердогана і його улюблениця.

“Батько називає дочку не інакше, як “моя газель”, – повідомляє кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. – “У Туреччині цим словом називають вродливих і дорогих людей”.

Сюмейє отримала освіту за спеціальністю “політологія” у США та Великій Британії і працювала радником свого батька, коли той керував “Партією справедливості та розвитку” (AKP), і супроводжувала його у різноманітних дипломатичних поїздках.

У 2015 році з’являлися чутки, що Сюмейє, можливо, візьме участь у парламентських виборах, але цього не сталося.

Зараз Сюмейє обіймає скромну посаду в організації із захисту прав турецьких жінок. Крім участі в кампанії батька, Сюмейє також відкрито підтримує його та його уряд.

Сельчук грає ключову роль в розробці і виробництві нових безпілотних літальних апаратів своєї компанії.

За матеріалами intermarium

Коментарі