Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

"Інститут прикладних технологій "Київська політехніка" (Чунцін)" - початок великого проєкту.

24 грудня 2021 року в центрі інженерних інновацій Київського політехнічного інституту  ім. Ігоря Сікорського відбулося онлайн-підписання угоди  про фінансову підтримку "Інституту прикладних технологій "Київська політехніка"(Чунцін)" зі сторони Нового району Лянцзян. 

Новостворений інститут в партнерстві та на базі наукових досліджень КПІ, розвиватимуть технологічні інновації у матеріалознавстві, технологіях зварювання, штучному інтелекті, інформаційних технологіях, біомедицині та інших галузях.

При підписання угоди про створення та фінансування "Інституту прикладних технологій "Київська політехніка"(Чунцін)" були присутні Надзвичайний і Повноважний посол КНР в Україні Фань Сяньжун, представники Нового району Лянцзян, представники КПІ та новоствореного " Інституту прикладних технологій "Київська політехніка" (Чунцін) - Андрій Шишолін і Ян Чжуанчжи.

"Сподіваємось, що новостворений інститут завдяки новій моделі зможе інтегрувати КПІ та українські науково-дослідні ресурси з китайськими ресурсами та промисловістю. Більш ефективно буде розвинуто групу високотехнологічних підприємств, буде надано сприяння комерціалізації найбільш перспективних технологічних інновацій. КПІ імені Ігоря Сікорського, як співзасновник Наукового парку "Київська політехніка, буде максимально сприяти та підтримувати діяльність цього спільного інституту" (Михайло Згуровський, ректор)

 

 "Три роки йшла підготовка до підписання угоди  про створення інституту "Київська політехніка (Чунцін)", але запуск роботи цього інституту в Чунціні відбувається саме сьогодні - з моменту підписання цього документу. З цього моменту розпочинається організаційна, науково-технічна та фінансова підтримка новоствореного інституту" (Інна Малюкова, керівник Всеукраїнської екосистеми "Sikorsky Challenge Ukraine".







 

Коментарі