Мільярдер Річард Бренсон відвідав Гостомель

"До біса все! Бери і роби!" ( Річард Бренсон) 29 червня 2022 року засновник компанії з виробництва штучних супутників Virgin Galactic, мільярдер Річард Бренсон побував у Гостомелі. Про це повідомив  голова Гостомельської ОВА Тарас Думенко у Telegram. Річард Бренсон постійно виступає на підтримку України, її суверенітету, територіальної цілісності, а також за найжорсткіші санкції проти РФ, її лідерів та економіки. У Гостомелі він цікавився аеродромом ДП «Антонов», можливостями його відновлення. Представники Укроборонпрому та ДП “Антонов” розповіли гостю про такі перспективи відновлення та наявні проєкти реконструкції летовища.

15 принципів успіху від Річарда Бренсона

“Можливості, як автобуси – завжди прийде ще один”

(Річард Бренсон про провали в бізнесі).

Річард Бренсон – відомий британський бізнесмен, мільярдер, філантроп та людина-епатаж. Він  спробував себе у надзвичайно різних галузях, і практично у кожній з них досяг успіху. Його бренд Virgin функціонує у десятках країн світу, а сам Річард тим часом продовжує ставити перед собою все нові й нові цілі.

Річард Бренсон на фоні літака Virgin


Головні принципи, які він сповідує сам і радить іншим    

1. Твій вік не має значення

Річарду було 16 років, коли він домігся свого першого успіху – з журналом під назвою Student. До 22 років він заснував Virgin Records. Він – живий доказ того, що ніколи не рано починати. У 61 рік Бренсон не обтяжений питаннями про вік – він займається серфінгом, намагаючись побити світові рекорди.

2. Розширюй горизонти


У бізнесу немає меж, але необов’язково рости прямо вгору. Потрібно розширювати горизонти. Журнал, створений Бренсоном, привів його в музичний бізнес. Потім він «доріс» до власного лейблу, а вже потім відкрив студію звукозапису і нічний клуб. Таким чином, він створив бізнес-мережу, в якій елементи зміцнюють один одного. Адже набагато легше «просувати» артиста, якщо у тебе є журнал, студія і клуб.

3. Працюй безкоштовно

Як нікому не відомому лейблу підписати контракт з артистом? Virgin Records запропонувала Майку Олдфілду використовувати їх студію безкоштовно. В результаті був записаний альбом Tubular Bells (1973 рік), – кращий з бестселерів від Virgin Records. Іноді для того, щоб зробити перші кроки в індустрії, їх потрібно робити безкоштовно.

4. Будь суперечливим

Бренсон підписав контракт з Sex Pistols після того, як інші великі лейбли – EMI та A&M – відмовилися від них за їх схильність до суперечливих витівок і хаосу. Група Sex Pistols розпалася незабаром після укладення контракту з Virgin Records, однак ця співпраця стала відмінним поштовхом до розвитку. Спроби піти від суперечностей – це нормально. Проте їх можна застосувати і в свою користь.

5. Диверсифікуй

Після успіху в звукозаписуючій галузі, в 1984 році Бренсон прийняв рішення заснувати авіакомпанію Virgin Atlantic Airways. З тих пір його бізнес розширився на такі сфери як мобільний зв’язок, кіно і навіть власну колу! Така диверсифікація не тільки зберігає інтерес до справи, але і захищає від злетів і падінь індустрії.

6. Люби свою справу

Коли Бренсон в 1992 році продав лейбл Virgin за 500 мільйонів євро компанії EMI, він плакав. Багато б плакали від радості, заробивши таку купу грошей, але Бренсон плакав тому, що вклав у свою справу душу.


7. Не втрачай впевненості

“Можливості, як автобуси – завжди прийде ще один”. Не втрачайте впевненості в собі, якщо вас супроводжують невдачі в бізнесі. Замість цього – уважно стежте за потенційними можливостями.

8. Будьте доброзичливим диктатором

“Я вірю в доброзичливу диктатуру тільки в тому випадку, якщо я – диктатор”. Ніхто не звинуватить Бренсона в грубості зі своїми співробітниками. Він навіть пише їм особисті листи. І, тим не менш, він – диктатор. Якщо ви хочете бути лідером – іноді потрібно «переступати» через чиюсь думку.

9. Успіх у школі та успіх у житті – різні речі

Річард Бренсон страждав від дислексії і боровся з недугою під час навчання в школі. Школа розвиває деякі базові навички, наприклад, запам’ятовування інформації і проходження інструкцій. Однак у школі не вчать реальним навичкам, що призводять до успіху в житті.

10. Вчись практикуючи

“Не можна навчитися, лише сліпо слідуючи правилам. Вчитися потрібно на помилках і невдачах”. Бренсон створив журнал без будь-якої освіти в сфері журналістики і став найбільш процвітаючим бізнесменом з усіх, хто не вчився бізнесу. Не чекайте, поки ви будете достатньо кваліфіковані для чогось у житті. Просто робіть це. Ви наробите купу помилок, але це буде для вас найціннішим досвідом.

11. Будь першим

У 2004 році Бренсон заснував Virgin Galactic – фірму, що займається космічним туризмом. Поки лише 430 сміливців побували на орбіті «під прапором» Virgin Galactic, оскільки коштує це задоволення 200 000 доларів. Virgin Galactic – відмінний приклад прагнення Бренсона відкривати нові горизонти в бізнесі. Бути піонером в чомусь нелегко, але в цьому є і маса беззаперечних переваг.

12. Дивись у майбутнє

Virgin Galactic – також приклад того, як Бренсон «вхопився за ринок, що зароджується». Так у нього було і з нафтовим бізнесом, коли його компанія скористалася високими цінами на нафту. Крім того, екологічний фонд Virgin Green Fund інвестує в розробку альтернативних джерел енергії, що потенційно принесе величезний прибуток в майбутньому.

13. Не звертай увагу на бізнес-норми

Ще ніколи межа між бізнесом і Вищою метою не була така тонка. Про це Бренсон пише у своїй однойменній роботі («Screw Business as Usual»). Суть в тому, щоб намагатися принести благо світу, а не просто заробити купу грошей. «З такою філософією», – пише він, – «у вас буде міцна команда, хороша мотивація та успішна справа».

14. Віддавай, щоб отримати 

“Якщо я чимось засмучений, я всіляко намагаюся виправити це” – говорить Бренсон. Адже діяльність його не обмежується бізнесом. Він – активний учасник благодійних програм в дуже різних сферах. Після бесіди за сніданком з Елом Гором про глобальне потепління, він віддав на боротьбу зі згубним явищем 3 мільярди доларів. Очевидно, він відчуває відповідальність і свою здатність зробити щось для світу.

15. Радій простим речам“Зараз мені подобається те, що я живий і можу прийняти довгу, гарну ванну!” Річарду Бренсону складно не заздрити. Він подорожує по світу і спілкується з впливовими людьми. Яхти і коштовності – це, звичайно, добре, але вони не дадуть вам задоволення такого, яке ви отримуєте від простих речей на зразок здоров’я, коханих та близьких поруч, а також довгої, хорошої ванни!

За матеріалами inspired

Коментарі