XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Переможці Конкурсу стартапів Sikorsky Challenge 2021 від університетів Сходу України.

На цьогорічний Конкурс інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021:Україна і світ" було подано 323 проєкти. Серед них - 16 проєктів від учасників зі Сходу України, які пройшли навчання в рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», що здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
 


Від Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ) були подані проєкти:
 • Проєкт № 68 – «Мобільний додаток «Гаманець мрійника», Гаврікова Аліна 
 • Проєкт № 78 – «Логістичний проєкт: Address-Logistics», Валерій  Володченко 
 • Проєкт № 96 – «PharmsThermoControls», Андрій Коваленко
 • Проєкт № 112 – «Busy Beaver - розробка інтелектуального агенту для налагодження програмних кодів», Веніамін Гітіс 
 • Проєкт №162 – «Еко-волонтер», Данило Кравченко
 • Проєкт № 166 – «TechOil – консистентні мастила широкого спектру застосування», Анатолій Авдєєнко
 Від Донецького національного технічного університету (м. Покровськ):
 • Проєкт № 248 – «HoloSchool - голографічний асистент вчителя», Дар'я Литвин
 • Проєкт № 126 – «Проєкт переробки відходів, що містять вуглецеві матеріали методом газифікації», Андрій Топоров
 Від Приазовського державного технічного університету (м.Маріуполь):
 • Проєкт № 273 -"Mr.Seaweed. Органічний стимулятор росту для рослин з водоростей Азовського моря", Марія Шабанова 
 • Проєкт № 279 - "ProWeldEnergy - універсальне комбіноване джерело живлення", Світлана Поднебенна
 • Проєкт № 288 - "A-Pilot", Володимир Зімін
 • Проєкт № 292 - "UNITRAC - універсальна машина на пневмо-рейковому ходу", Олександр Красулін
 • Проєкт № 305 - "Настільна гра «ULegacy", Ірина Лаврова
Від Луганського національного аграрного університету (м. Слов’янськ):
 • Проєкт № 258 - "Автоматизований лазерний опромінювач для інкубації яйця птиці «Poultry», Людмила Пархоменко
 • Проєкт № 259 - "Культиватор для міжрядної обробки рослин", Віктор Риндяєв 

Від Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля:

 • Проєкт № 286 «Інноваційний електромобіль з покращеними характеристиками», Марина Лорія
З цих 16-ти проєктів Експертна рада відібрала 11, які вийшли у фінал і взяли участь в заключній частині Конкурсу. Дехто з фіналістів зміг приїхати на фестиваль і презентувати свій проєкт у форматі пітчу чи стендової презентації. Решта взяла участь у конкурсі онлайн.
За результатами голосування членів Міжнародного журі Конкурсу були оголошені переможці, серед них проєкти університетів Донецької та Луганської областей:
 • Проєкт № 258 – «Автоматизований лазерний опромінювач для інкубації яйця птиці «Poultry» (секція «Аграрна інженерія», номінація «Краща ідея проєкту»)
 • Проєкт № 292 – «UNITRAC - універсальна машина на пневмо-рейковому ходу», Олександр Красулін (секція «Промисловий хайтек і космос», номінація «Краще технологічне рішення стартапу»)
 • Проєкт № 273 – «Mr.Seaweed. Органічний стимулятор росту для рослин з водоростей Азовського моря» (секція «Аграрна інженерія», номінація «Краща бізнес модель», а також абсолютний переможець у секції за загальною сумою балів)

Проєкти № 248 – «HoloSchool - голографічний асистент вчителя» (ДонНТУ, Покровськ) і № 279 «ProWeldEnergy - універсальне комбіноване джерело живлення» (ПДТУ, Маріуполь) запрошені на акселерацію в Люблінський науково-технологічний парк (Польща).

Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge запросив на акселерацію проєкт № 279 – «ProWeldEnergy - універсальне комбіноване джерело живлення» (ПДТУ, Маріуполь)

Дякуємо всім, хто долучився до нашого ювілейного Фестивалю!

Вітаємо фіналістів і переможців!

Підготовка цих проєктів до Конкурсу проходила в рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Тетяна Кресан для блогу STARTUP SCHOOL


 

Коментарі