Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т

Український стартап Promin Aerospace залучив $ 500 000 інвестицій. Планується створити найменшу орбітальну ракету

Promin Aerospace створений 21 січня 2021 року. Засновником компанії є Михайло Рудоминський, випускник нашої Стартап школи і фіналіст Конкурсу стартапів Sikorsky Challenge 2016.


В червні 2021 року компания Promin Aerospace залучила $ 500 000 інвестицій в раунді pre-seed для побудови найменшої орбітальної ракети в історії. Інвестором українського стартапу виступив венчурний фонд QPDigital.

Promin Aerospace планує створити двигун для надлегких ракет, а також вкластися в подальший розвиток і просування продукту.

Інновація компанії - унікальний двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, який є частиною корпусу ракети. Двигун створюється за допомогою адитивних технологій, а маса ракети при цьому складе від 100 до 500 кг.

Перший комерційний запуск Promin Aerospace запланований через півтора року.

Розробкою займається команда інженерів компанії з залученням експертів з головних технічних вузів України.

За словами співзасновника і CEO Promin Aerospace Михайла Рудомінського, продукт компанії у багато разів знизить витрати на виведення  ракети в космос для корпоративного сектора.

Запуск на суборбіту і орбіту обійдеться близько $ 200 000. В компанії вважають, що ключовими  замовниками можуть стати міжнародні корпорації, для яких Promin Aerospace буде виводити на орбіту телекомунікаційні супутники та супутники зйомки поверхні Землі.

Крім того, в Promin Aerospace переконані, що двигун являє інтерес і для дослідників - він знизить навантаження на бюджет наукових інститутів, яким необхідно запускати супутники для підтвердження експериментальних гіпотез.

«Завдяки Promin Aerospace стане можливим запуск космічної ракети практично з будь-якої точки планети, швидше і дешевше існуючих аналогів. Це дозволить демократизувати доступ до цього ринку для невеликих компаній і звичайних людей », - зазначив CEO і керуючий партнер QPDigital Денис Вальвачев.

PS Венчурний фонд QPDigital запустився в Україні на початку грудня 2020 го. Бюджет фонду - $ 100 млн, які інвестують в стартапи в сфері IT-логістики, цифрового охорони здоров'я, геймдева, блокчейна і штучного інтелекту.

За матеріалами Forbes

Коментарі