Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

10 компетенцій, які будуть затребувані у найближчому майбутньому

 З настанням ери цифрових технологій і креативної економіки систему освіти і профорієнтації почало лихоманити. Це і зрозуміло, адже велика частина тих компетенцій і навичок, які викладачі намагалися дати молоді, навряд чи знадобляться в майбутньому.

В епоху цифрових технологій застаріла система освіти не встигає змінюватися і трансформуватися так само швидко, як оточуючий нас світ. Тому сьогодні головними стають вміння критично мислити, здатність до взаємодії і комунікації та навички творчого підходу до справи.

Які ж компетенції будуть затребувані в найближчому майбутньому? Про це - в аналітиці за 2020 рік від World Economic Forum.


На першому місці в за рівнем затребуваності залишиться вміння вирішувати складні завдання (Complex Problem Solving).

Фахівці, що володіють таким умінням, затребувані вже сьогодні. У найближчому майбутньому потреба у володарів такої компетенції зросте на 52%.

Друга за значущості компетенція  - критичне мислення.

Це одна з ключових компетенцій на найближчі 10 років. Через велику кількість і легкого доступу до інформації необхідні будуть навички її відбору і правильного переосмислення.

На жаль, сучасна школа не найкращий помічник у цьому питанні, тому що часто превалює технологія єдиного вірного відповіді (формат тестів). Тому її розвиток ляже на плечі батьків, а потім і роботодавців.

Третя за значущості компетенція - креативність.


Ускладнення виробничих і соціальних процесів вимагає нестандартних рішень. На жаль, цього теж не вчать в сучасній школі (і в багатьох ВНЗ).

Ось як про це говорить Тетяна Чернігівська, відомий вчений в області нейронауки і психолінгвістики: «Чи правильно ми вчимо дітей? Наприклад, навіщо дітям вчити біном Ньютона? Я за все своє життя з біном Ньютона ніколи не зустрілася. Якщо зустрінуся, то пальцем ткну і скажу: «ОК, Гугл» ...

Раніше інтернету не було, але книжки були. Навіщо мені  вчити цей самий біном? Якщо мені б на це сказали - щоб тренувати пам'ять, ок, все, я згодна. Але може бути краще Шекспіра або грецьку поезію? Навіщо безглузді речі вчити? Ми дітей ними накачуємо. Хіба мені важливо знати, в якому році Наполеон одружився на Жозефіні? Ні, не важливо. Мені важливо, щоб людина розуміла, що відбувається на цій планеті. Все інше - Гугл вже знає.

Мені люди, які знають те, що знає Гугл, не потрібні професійно, тому що Гугл вже є. Мені потрібен той, кому прийде в голову незвичайна річ ».

За словами Рагнара Сііла - координатора експертної групи з розвитку культурних і творчих індустрій Комісії Євросоюзу, креативне мислення змінює цінність того, що ви робите, оскільки творчість збільшує вартість того, що ви створюєте.

Для того, щоб отримати успішний проєкт сьогодні, недостатньо продумати і прорахувати концепцію. Необхідно левову частку зусиль направити на креатив і тоді проєкт буде приречений на успіх.

Четверта за затребуваністю  буде компетенція управління людьми.

Крім того все йде до того, що в майбутньому затребуваними залишаться або найдешевші співробітники (чия праця дешевше роботів) або високопрофесійні. 

П'ята компетенція - навички координації та взаємодії.

Фахівці з такими навичками необхідні і сьогодні, і їх затребуваність збережеться і надалі. 

Шосте місце - за емоційним інтелектом. 

Сьогодні багато компаній інвестують в розвиток емпатії у своїх співробітників (емпатія – це здатність розуміти і відчувати почуття іншої людини).  Треба відзначити, що це один із напрямів розвитку, популярний в багатьох великих організаціях.

Сьома компетенція - судження і прийняття рішень.



Важливою буде не тільки якість, але і швидкість прийняття рішень.

Як кажуть в компанії Uber, якщо Ви вранці прокинулися з дуже цікавою ідеєю з приводу нових продуктів і тільки до обіду зібралися на зустріч, щоб її обговорити, то вже можна не поспішати. Китайці вже почали виробництво ... Кажуть, в кожному жарті є частка жарту ...

Восьма компетенція  - клієнтоорієнтованість (сервісна орієнтація, Service orientation).

У цій компетенції без розвитку емоційного інтелекту, мабуть, буде вкрай складно.

Дев'ята компетенція - вміння вести переговори.


За словами Кевіна Робертса,  почесного професора інновацій і креативу в університеті Окленда та автора бестселера "Lovemarks: Майбутнє Поза Брендів", ми перейшли в епоху ідей, у якій хороша ідея може змінити світ за 12 годин.

В Кремнієвій долині люблять повторювати, що хороша ідея без фінансової підтримки - це тільки ілюзія. Саме тому головним органом підприємця в нову епоху стає мова. Уміння вести переговори з інвесторами, конкурентами та партнерами по бізнесу набирає величезної ваги компетенцією 21-го століття.

Як миттєво проаналізувати ситуацію і обрати правильну стратегію поведінки? Як знаходити аргументи, здатні переконати у вашій правоті навіть недружньо налаштованого до вас співрозмовника? Відповіді на ці та багато інших питань повинні знати фахівці з переговорів.

Десята компетенція - когнітивна гнучкість.

Ще кілька років тому її не було, але в умовах відкритого, великого, дуже поліваріантного світу ця здатність буде дійсно важлива. Володіючи нею, ми зможемо застосувати свою креативність і вирішити складні завдання.

За матеріалами Startup News

Коментарі