Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

4 квітня - міжнародний день вебмайстра та міжнародний день мережі Інтернет.

Сьогоднішня дата обрана зовсім не випадково. З одного боку, четвертий день четвертого місяця (4.04) - та сама горезвісна «помилка 404», яка означає, що сервер не може знайти запитувану вами сторінку, а з іншого боку, 4 квітня помер святий Ісидор Севільський - покровитель всесвітньої павутини. Так-так, це не жарт. У мережі Інтернет є свій святий покровитель.


У 1998 році католицька церква визнала всесвітню Мережу скарбницею людського знання. Оскільки святий Ісидор Севільський, покровитель учнів і студентів, прославився тим, що створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» (20 томів), то кращого кандидата на роль покровителя Інтернету можна було і не шукати. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці гіпертекст з системою перехресних посилань.

Частина єпископів пропонувала на «посаду» покровителя Інтернету і святого Педро Регаладо, і святу Риту Каскійскую, і інших кандидатів. Але Папа Павло II схилявся до кандидатури святого Ісидора Севільського. Зрештою, Ватикан вирішив вибрати покровителя Інтернету інтернет-методом. Був створений сайт www.santibeati.it і організовано інтернет-голосування. Правда, не дуже зрозуміло, які результати видало це голосування, бо інформацію Ватикан не розголошував :)

***

МАЛЕНЬКИЙ Лайфхак. Образ Ісидора Севільського, що наклеєний на роутер, покращує якість з'єднання з сервером. Перевірено!

***

А ось термін «вебмайстер» вперше ввів в обіг «праотець» Інтернету Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) в документі «Інструкція з використання гіпертексту в онлайні» в 1992 році.


Той самий Тім Бернерс-Лі, який в серпні 1991 року створив перший в світі вебсайт, розробив перше гіпертекстове ПО Enquire і технологію WWW (World Wide Web).

Кумедний факт - в США вебмайстрів жіночої статі іноді називають «вебмістресс» (англ. Webmistress), проте широкого поширення ця форма не отримала.


Ми вітаємо всіх веброзробників, вебдизайнерів, і всіх, хто, так або інакше пов'язаний з інтернет - технологіями, з міжнародним днем Вебмайстра і міжнародним днем Інтернету.


Ми бажаємо Вам вдалих стартапів, багатих замовників і цікавих завдань!

Першоджерело:Startup News

Коментарі