Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

4 квітня - міжнародний день вебмайстра та міжнародний день мережі Інтернет.

Сьогоднішня дата обрана зовсім не випадково. З одного боку, четвертий день четвертого місяця (4.04) - та сама горезвісна «помилка 404», яка означає, що сервер не може знайти запитувану вами сторінку, а з іншого боку, 4 квітня помер святий Ісидор Севільський - покровитель всесвітньої павутини. Так-так, це не жарт. У мережі Інтернет є свій святий покровитель.


У 1998 році католицька церква визнала всесвітню Мережу скарбницею людського знання. Оскільки святий Ісидор Севільський, покровитель учнів і студентів, прославився тим, що створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» (20 томів), то кращого кандидата на роль покровителя Інтернету можна було і не шукати. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці гіпертекст з системою перехресних посилань.

Частина єпископів пропонувала на «посаду» покровителя Інтернету і святого Педро Регаладо, і святу Риту Каскійскую, і інших кандидатів. Але Папа Павло II схилявся до кандидатури святого Ісидора Севільського. Зрештою, Ватикан вирішив вибрати покровителя Інтернету інтернет-методом. Був створений сайт www.santibeati.it і організовано інтернет-голосування. Правда, не дуже зрозуміло, які результати видало це голосування, бо інформацію Ватикан не розголошував :)

***

МАЛЕНЬКИЙ Лайфхак. Образ Ісидора Севільського, що наклеєний на роутер, покращує якість з'єднання з сервером. Перевірено!

***

А ось термін «вебмайстер» вперше ввів в обіг «праотець» Інтернету Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) в документі «Інструкція з використання гіпертексту в онлайні» в 1992 році.


Той самий Тім Бернерс-Лі, який в серпні 1991 року створив перший в світі вебсайт, розробив перше гіпертекстове ПО Enquire і технологію WWW (World Wide Web).

Кумедний факт - в США вебмайстрів жіночої статі іноді називають «вебмістресс» (англ. Webmistress), проте широкого поширення ця форма не отримала.


Ми вітаємо всіх веброзробників, вебдизайнерів, і всіх, хто, так або інакше пов'язаний з інтернет - технологіями, з міжнародним днем Вебмайстра і міжнародним днем Інтернету.


Ми бажаємо Вам вдалих стартапів, багатих замовників і цікавих завдань!

Першоджерело:Startup News

Коментарі