Програма Конкурсу «Новітні технології БПЛА та інноваційні джерела живлення»

18 вересня 2024 року відбудеться Конкурс стартап-проєктів та інженерних розробок «Новітні технології БПЛА та інноваційні джерела живлення» Програма КОНКУРСУ 09.30-10.00   Реєстрація учасників 10.00-10.30     Відкриття Конкурсу                        Виступи та візійні меседжі щодо розвитку новітніх джерел енергії та БПЛА                                              оборонного і подвійного призначення 10.30-12.30   Пітчі-презентації стартап-проєктів за напрямами Новітні джерела енергії та БПЛА                               оборонного і подвійного призначення – 10-12 проєктів 12.30-13.30    Перерва 13.30-15.00    Перемовини щодо подальшої співпраці компанії «Бетрай. Енерджі» із                                                представниками команд відібраних проєктів 15.00-15.30    Закриття Конкурсу, оголошення переможців Форма проведення: змішана-очна присутність та синхронний онлайн-режим. Прийом заявок триватиме до 12 вересня 2024 р. З 12 по 15 вересн

Екологічні добрива із водоростей Азовського моря

Знайомтесь! Це Марія Шабанова, студентка із Маріуполя, авторка проєкту “Містер Seaweed”- екодобрива з водоростей Азовського моря.


Добрива є важливою складовою сучасного рослинництва.
А інтенсивне землеробство без добрив — це сьогодні такий самий оксюморон, як гарячий лід чи крижане полум’я. Кожен аграрій знає: скільки «вкинеш» у землю, стільки з неї й отримаєш. 

 Все розпочалося для Марії Шабанової , студентки із Маріуполя, з тренінгів “Основи інноваційного підприємництва на практиці”, які провели в Приазовському державному технічному університеті досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. 

Марія Шабанова:“На тренінгах ми говорили про креативне підприємництво. Однією з моїх ідей було виготовлення плаcтирів із властивостями бананової шкурки. Всім відомо, що на банані можна легко впасти. Я подумала, що можна використати його властивості та розробити профілактичний пластир”. 

Згодом у Марії виникла нова ідея - виготовлення екодобрив із морських водоростей – “Містер Seaweed”. Вона почала читати літературу про це, радитися з батьками та науковцями.

“У моїх батьків є теплиця, ми вирощуємо квіти на продаж, тому я знаю, що таке гарне добриво, багато чула про це від батьків, - розповідає Марія. - Я подумала, що можна використати для виготовлення власних екодобрив водорості. Так можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, а я подумала, що це може бути бізнесом. Seaweed – у перекладі з англійської – морські водорості – так я придумала назву для свого продукту”.

Ця ідея у Марії народилася взимку, коли водоростей в морі не було. Водоростями поділився викладач і вона розпочала експерименти – зробила екстракт з водоростей і перенесла свої дослідження в батьківську теплицю. 

“Я поставила водорості на водяну баню і стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи. Коли добриво було готове, я розвела його з водою та почала поливати ним один з трьох горщиків з кімнатною рослиною. Другий горщик з подібною рослиною я поливала добривом із крамниці, а в третій горщик взагалі не додавала ніяких добрив. Вже зараз експеримент показує чудові результати”, - говорить дівчина. 


До травня Марія планує зробити хімічний аналіз отриманого добрива та представити результати своїх досліджень на регіональному конкурсі стартапів Sikorsky Challenge.

Сподіваємося побачити проєкт Марії Шабанової “Містер Seaweed” у фіналі Конкурсу стартапів , який відбудеться в рамках Х ювілейного Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2021 з 12 по 14 серпня .

Прийом заявок на Конкурс стартапів триває до 15 червня 2021.
Детальніше про Конкурс – https://www.sikorskychallenge.com/startup-contest/
Реєстрація на Конкурс -      https://www.sikorskychallenge.com/startup-contest/zaiavka/

Тренінги з основ інноваційного підприємництва проходять в рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

За матеріалами :v-variant

Коментарі