Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

10 березня у Полтаві був підписаний Меморандум про створення Інноваційного кластера міста

Підписання Меморандуму означає створення умов для інноваційного розвитку міста шляхом об’єднання зусиль, можливостей та ефективної взаємодії представників університетської та академічної науки, місцевого самоврядування, компаній та громадських організацій.

Меморандум, який започатковує співпрацю у науково-технічній, соціально-економічній сферах та розвитку інноваційного підприємництва у Полтаві, підписали ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко, голова Полтавської міської територіальної громади Олександр Мамай та очільниця ТОВ «Інноваційний холдинг «Sikorsky Cyallenge» Інна Малюкова.

В Україні вже функціонують десять потужних інноваційних кластерів, головною метою яких є створення такого середовища, де розвиваються стартап-компанії, створюються малі інноваційні підприємства. Але інноваційне підприємництво необхідно підтримувати на локальному рівні. 

«Без останньої умови розвиток інновацій в Україні, на відміну від Ізраїлю та США, не буде відбуватися», — наголосила керівниця стартап-школи Sikorsky Challenge Інна Малюкова. — «Полтавська політехніка — один з 15 університетів, де вже усвідомили важливість інновацій, які панують у різноманітних сферах нашого життя. Презентуючи Всеукраїнську інноваційну екосистему „Sikorsky Challenge“ в Україні, хочу сказати, що все починалося з побудови системи стартап-шкіл у провідних українських університетах. А відправною точкою на шляху створення української мережі стартап шкіл став Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Ректор нашого університету Михайло Згуровський став науковим керівником Всеукраїнської інноваційної екосистеми „Sikorsky Challenge“. Зараз наша діяльність набула неабиякої масштабності».

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко: "Підписання  Меморандуму по реалізації програми створення та підтримки інноваційного кластеру в місті Полтава — новий етап у житті та діяльності нашого університету. 

На базі нашого університету упродовж кількох років діє єдина в Полтавському регіоні стартап-школа, створена у співпраці з компанією „Sikorsky Challenge“, випускники якої володіють практичним інструментарієм для реалізації креативних ідей та започатковують власну справу. 

Підписання угод консолідує спільні зусилля університету, влади та бізнесу у сфері освіти на наукової діяльності.“

За словами голови Полтавської міської територіальної громади Олександра Мамая, навчатися ніколи не пізно, а підписання історичного, на його думку, для долі цілого міста та Полтавської політехніки, документа відкриє нові можливості для інноваційного розвитку міста в цілому.

«Щиро вдячний керівництву та усьому науково-педагогічному колективу Полтавської політехніки за готовність підтримати пропозицію про співпрацю та піти назустріч у наших спільних прагненнях.  У найближчому майбутньому втілимо наміри у реальне життя й переконаємо, що наші слова не розходяться зі справами», — поділився очільник громади. 

За матеріалами Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка

 

Коментарі