Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Йди на Захід або сконай: 5 порад від засновника Depositphotos, як вийти на зовнішні ринки (відео)

 Чому варто копіювати чужу продукцію та як не наробити дурниць тим, хто бажає завоювати західний ринок.



2009 року український підприємець Дмитро Сергєєв заснував фотобанк Depositphotos. Зараз компанія працює в 192 країнах світу й надає послуги клієнтам на 20 мовах. У своїй лекції «Йди на Захід або сконай» він дав кілька порад підприємцям, які хочуть вести бізнес закордоном.

Вище носа. Найголовніша проблема сидить всередині нас, і це низька самооцінка. Ми постійно думаємо, що на Заході живуть геть інші люди, які в чомусь ліпші від нас. Мабуть, це спадок радянської держави, що передається нам з покоління в покоління. Ви маєте з самого початку вбити в собі цю проблему.

На Заході живуть такі ж люди, як і ми, просто вони дещо заможніші. Вони формують економіки своїх територій, працюючи продуктивніше. А ми рухаємося в бік «золотого мільярда» (країни США, Канади, Західної Європи, Ізраїлю та Японії), оскільки нам там працювати легше й комфортніше, – купівельна спроможність там вища.

Версія 2.0. Копіюйте, але робіть краще. Виходячи на ринки Заходу, ви маєте робити свій продукт таким самим – рівним багатьом продуктам, які вже там є.

Але копіюйте в позитивному сенсі слова, щоби покращити свій продукт. Немає потреби вигадувати велосипед, застосовувати вже існуючі технології та думати, що ви перші.

Для того, щоб вас зрозуміли на Заході, просто копіюйте їхні продукти та поліпшуйте. Копіювання – це не крадіжка, а вдосконалення вже наявних ідей.

Не бійтеся помилятися. Перший крок в бік Заходу починається з локалізації. Не соромтеся того, що погано дещо розумієте і за будь-яку ціну робіть версію свого сайту англійською. Цілком можливо, що вона буде на недостатньо комфортній для когось англійській, але ви зрозумієте, що почали діяти. Згодом ви поліпшуватимете локалізацію ще багато разів, адже це постійний процес.

Будьте в тренді. Ви маєте відповідати візуальним трендам. Перед запуском сайту подивіться, який вони мають вигляд в Європі. Якщо ви робите щось, не надто схоже на звичні західні ресурси, то вони можуть не «вистрелити». Проведіть мінімальний SEO аудит, зробіть мобільну версію сайту, будьте присутні в соцмережах – це базові речі, які ви маєте знати й робити перед походом на Захід.

Дилетанти рулять. Часом необхідно залишатися впертим дилетантом для того, щоб почати підкорювати весь світ. Якби Марк Цукерберг подумав, что є Myspace, LiveJournal, то напевне не робив би нічого. Якщо ви маєте хорошу ідею, класну команду, то я певен, що все вийде. 

 

За матеріалами ресурсу kfund-media

Коментарі