Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Йди на Захід або сконай: 5 порад від засновника Depositphotos, як вийти на зовнішні ринки (відео)

 Чому варто копіювати чужу продукцію та як не наробити дурниць тим, хто бажає завоювати західний ринок.2009 року український підприємець Дмитро Сергєєв заснував фотобанк Depositphotos. Зараз компанія працює в 192 країнах світу й надає послуги клієнтам на 20 мовах. У своїй лекції «Йди на Захід або сконай» він дав кілька порад підприємцям, які хочуть вести бізнес закордоном.

Вище носа. Найголовніша проблема сидить всередині нас, і це низька самооцінка. Ми постійно думаємо, що на Заході живуть геть інші люди, які в чомусь ліпші від нас. Мабуть, це спадок радянської держави, що передається нам з покоління в покоління. Ви маєте з самого початку вбити в собі цю проблему.

На Заході живуть такі ж люди, як і ми, просто вони дещо заможніші. Вони формують економіки своїх територій, працюючи продуктивніше. А ми рухаємося в бік «золотого мільярда» (країни США, Канади, Західної Європи, Ізраїлю та Японії), оскільки нам там працювати легше й комфортніше, – купівельна спроможність там вища.

Версія 2.0. Копіюйте, але робіть краще. Виходячи на ринки Заходу, ви маєте робити свій продукт таким самим – рівним багатьом продуктам, які вже там є.

Але копіюйте в позитивному сенсі слова, щоби покращити свій продукт. Немає потреби вигадувати велосипед, застосовувати вже існуючі технології та думати, що ви перші.

Для того, щоб вас зрозуміли на Заході, просто копіюйте їхні продукти та поліпшуйте. Копіювання – це не крадіжка, а вдосконалення вже наявних ідей.

Не бійтеся помилятися. Перший крок в бік Заходу починається з локалізації. Не соромтеся того, що погано дещо розумієте і за будь-яку ціну робіть версію свого сайту англійською. Цілком можливо, що вона буде на недостатньо комфортній для когось англійській, але ви зрозумієте, що почали діяти. Згодом ви поліпшуватимете локалізацію ще багато разів, адже це постійний процес.

Будьте в тренді. Ви маєте відповідати візуальним трендам. Перед запуском сайту подивіться, який вони мають вигляд в Європі. Якщо ви робите щось, не надто схоже на звичні західні ресурси, то вони можуть не «вистрелити». Проведіть мінімальний SEO аудит, зробіть мобільну версію сайту, будьте присутні в соцмережах – це базові речі, які ви маєте знати й робити перед походом на Захід.

Дилетанти рулять. Часом необхідно залишатися впертим дилетантом для того, щоб почати підкорювати весь світ. Якби Марк Цукерберг подумав, что є Myspace, LiveJournal, то напевне не робив би нічого. Якщо ви маєте хорошу ідею, класну команду, то я певен, що все вийде. 

 

За матеріалами ресурсу kfund-media

Коментарі