XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Йди на Захід або сконай: 5 порад від засновника Depositphotos, як вийти на зовнішні ринки (відео)

 Чому варто копіювати чужу продукцію та як не наробити дурниць тим, хто бажає завоювати західний ринок.2009 року український підприємець Дмитро Сергєєв заснував фотобанк Depositphotos. Зараз компанія працює в 192 країнах світу й надає послуги клієнтам на 20 мовах. У своїй лекції «Йди на Захід або сконай» він дав кілька порад підприємцям, які хочуть вести бізнес закордоном.

Вище носа. Найголовніша проблема сидить всередині нас, і це низька самооцінка. Ми постійно думаємо, що на Заході живуть геть інші люди, які в чомусь ліпші від нас. Мабуть, це спадок радянської держави, що передається нам з покоління в покоління. Ви маєте з самого початку вбити в собі цю проблему.

На Заході живуть такі ж люди, як і ми, просто вони дещо заможніші. Вони формують економіки своїх територій, працюючи продуктивніше. А ми рухаємося в бік «золотого мільярда» (країни США, Канади, Західної Європи, Ізраїлю та Японії), оскільки нам там працювати легше й комфортніше, – купівельна спроможність там вища.

Версія 2.0. Копіюйте, але робіть краще. Виходячи на ринки Заходу, ви маєте робити свій продукт таким самим – рівним багатьом продуктам, які вже там є.

Але копіюйте в позитивному сенсі слова, щоби покращити свій продукт. Немає потреби вигадувати велосипед, застосовувати вже існуючі технології та думати, що ви перші.

Для того, щоб вас зрозуміли на Заході, просто копіюйте їхні продукти та поліпшуйте. Копіювання – це не крадіжка, а вдосконалення вже наявних ідей.

Не бійтеся помилятися. Перший крок в бік Заходу починається з локалізації. Не соромтеся того, що погано дещо розумієте і за будь-яку ціну робіть версію свого сайту англійською. Цілком можливо, що вона буде на недостатньо комфортній для когось англійській, але ви зрозумієте, що почали діяти. Згодом ви поліпшуватимете локалізацію ще багато разів, адже це постійний процес.

Будьте в тренді. Ви маєте відповідати візуальним трендам. Перед запуском сайту подивіться, який вони мають вигляд в Європі. Якщо ви робите щось, не надто схоже на звичні західні ресурси, то вони можуть не «вистрелити». Проведіть мінімальний SEO аудит, зробіть мобільну версію сайту, будьте присутні в соцмережах – це базові речі, які ви маєте знати й робити перед походом на Захід.

Дилетанти рулять. Часом необхідно залишатися впертим дилетантом для того, щоб почати підкорювати весь світ. Якби Марк Цукерберг подумав, что є Myspace, LiveJournal, то напевне не робив би нічого. Якщо ви маєте хорошу ідею, класну команду, то я певен, що все вийде. 

 

За матеріалами ресурсу kfund-media

Коментарі