Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Тренди-2021 для підприємців: як зробити локдаун драйвером

Які уроки від 2020 необхідно засвоїти і якими будуть головні тенденції 2021-го для бізнесу - своїми думками ділиться Ігор Сироватка, директор департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії. 


У 2020 році найсильніше на розвиток або занепад будь-якого бізнесу вплинули не керівники або інвестори компаній. Пандемія зіштовхнула підприємців з новою реальністю у вигляді карантину. Поки одним довелося закритися в офісах та магазинах, іншим вдалося адаптуватися до жорстких умов і показати значне зростання.

Головні тенденції в сфері онлайн-торгівлі

 Зараз, коли у компаній запитують, що найбільше вплинуло на їх трансформацію в 2020 році, в основному відповідають, що це COVID-19. З'явилося чимало підприємців, яким фактично довелося займатися онлайн-торгівлею - тільки на OLX протягом року кількість бізнес-клієнтів зросла на 10% - це більш ніж 32 000 магазинів.

Друга тенденція, характерна не тільки для OLX, але і для всього світу - колосальне зростання кількості людей, які купують в інтернеті. Протягом 2020 кількість покупців в інтернеті перевищила 2 млрд - це понад чверть населення планети. Для тих, хто раніше не користувався онлайн-шопінгом, зараз це стало звичайною справою.

І найцікавіший тренд - нестандартні нові звички в e-commerce, які складно було б передбачити ще рік тому. Наприклад, ідея купувати овочі онлайн. Зараз вже успішно розвиваються сервіси доставки овочів, які зародилися в квітні-травні 2020. Підприємці будують нові бізнес-моделі, об'єднуючи фермерів, онлайн площадки і служби доставки.

Ще один тренд - розвинені екосистеми доставок. Раніше людям доставляли їжу і деякі товари з інтернет-магазинів, зрідка була кур'єрська доставка, а спеціальні служби тільки з'являлися на ринку. Зараз доставляють все і в найрізноманітніші способи. З'являються нові гравці на цьому ринку, а рітейлери створюють власні сервіси доставки.

За даними Держкомстату, в 3 кварталі минулого року показник капітальних інвестицій в поштову та кур'єрську діяльність виріс майже в 8 разів у порівнянні з 2019.

Онлайн-продажі ростуть і не бояться локдауна

Кількість професійних продавців на OLX з лютого по листопад зросла на 10%, а якщо порівнювати листопад 2019 і листопад 2020 року - на 8%. Приріст можна пояснити все тим же карантином - онлайн став виходом для багатьох бізнесів, які втратили звичні можливості заробітку.

У продавців на онлайн-майданчиках було кілька переваг перед офлайн-колегами. По-перше, їх магазини не закрилися з початком карантину. По-друге, велика платформа дозволила підприємцям зосередитися на бізнесі і не витрачати час на рутинні питання: адміністрування сайту, його наповнення, рекламу і так далі. По-третє, фінансовий поріг входу в e-commerce дійсно низький.

Почати системне просування своїх оголошень на OLX можна з бюджетом в 300 гривень, оптимально - 3000-5000 гривень на місяць. Це в десятки разів менше відкриття будь-якої фізичної точки. А кількість відвідувачів, навпаки, значно більше будь-якого торгового центру або офлайн-магазину - понад 25 млн унікальних користувачів щомісяця.

Як зробити локдаун драйвером 


Треба переходити в онлайн, враховувати актуальний попит в цей період і посилювати рекламу.

Згідно зі статистикою, в той час, коли активність бізнесу в звичайних фізичних локаціях припинилася, в півтора рази зросла кількість онлайн-замовлень техніки для дому та кухні, продуктів, товарів для догляду за собою, іграшок, одягу і товарів для хобі.

На OLX найбільше змінився середній чек в категорії «Мода і стиль» - на + 22%: якщо в лютому він складав 591 грн, то в листопаді вже 718 грн. Збільшився середній чек на електроніку - з 1392 грн до 1579 грн (на 17%). На + 9% зросла сума замовлень дитячих товарів - 541 грн в листопаді і 498 грн в лютому. Схожі показники можна очікувати і зараз - в постковідном 2021 році.

Попит на товари традиційно залежить від сезонних тенденцій. З кінця осені до середини зими зростає попит на зимовий одяг та взуття. З березня стають популярними велосипеди, дитячий і мототранспорт, дитячі коляски. Варто врахувати ще й фактор локдауна. Наприклад, минулої весни стався бум на персональний транспорт. Люди купували велосипеди, моноколеса і електросамокати, щоб доїжджати на роботу, і, в принципі, пересуватися по місту.

Незважаючи на карантин і зміни звичок українців, найпопулярнішими за кількістю покупок все ще залишаються електроніка, одяг і взуття, товари для дітей. Звичайно, з початком вакцинації в світі і в Україні ми повернемося до звичного ритму життя. Однак тренди минулого року для малого і середнього бізнесу продовжаться і в 2021.
  • E-commerce залишиться найбільш передбачуваним і безпечним напрямом рітейлу. 
  • Нова звичка купувати в онлайні те, що раніше купували тільки в магазинах, буде посилюватися і надалі. Їжа, продукти, одяг, медичні препарати - перелік категорій для замовлення в інтернеті буде тільки рости.
  • Якісний сервіс стане надважливим частиною будь-якого бізнесу. Довго чекати доставку або терпіти нечемну  комунікацію покупці не будуть і підуть до конкурентів.
  • Сама конкуренція в онлайні стане жорсткішою, тому підприємцям варто готувати спеціальні пропозиції і послуги, щоб утримати клієнта. 
  • Відповідальне споживання стане важливою звичкою в поведінці покупців. В 2021 будуть купувати НЕ бренд, а користь від конкретного продукту. 
З огляду на ці тенденції, всі учасники онлайн-угод отримають win-win результат: у покупців з'явиться все більший вибір товарів і унікальних пропозицій, а у продавців - стабільний ринок збуту, який не боїться зовнішніх загроз.

 За матеріалами AIN

Коментарі