Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Історія успіху. Розумні речі Лізи Воронкової.

«Біоінженерія - це коли якісь інженерні штучки
спрощують і подовжують життя людини 
за рахунок того, що людина більше дізнається
 про себе і полегшує свій рух, тобто існування»
 
(Ліза Воронкова про біопротезування простими словами)


В арсеналі Лізи Воронкової, випускниці Стартап школи Sikorsky Challenge, вже багато цікавих« розумних речей».

В 2015 році на перший свій проект «Emotion tracker» вона за місяць зібрала 30000 доларів на американській краудфандінговой платформі  Кickstarter .

Потім були поїздка на виставку IDSEE, зміна напрямку розробки, конференція в Норвегії, півроку в cтенфордскому акселераторі і завершення роботи над проєктом смарт-годинника  EMwatch 

Сьогодні Ліза Воронкова - куратор в Міністерстві цифровий трансформації України, Ambassador Digital Women 2020 Ukraine, вивчає менеджмент в Українському католицькому університеті і працює технічним директором в компанії Іллі Попова ComeBack Mobility.

Про свої останні проєкти Ліза Воронкова розповіла в гостях у програми РанокВдома.

Ліза Воронкова: «Одна дівчина дізналася про свою вагітність завдяки нашому смарт-годиннику EMwatch. Годинник постійно показував їй прискорений пульс, що змусило звернутися до лікарів, які і поставили їй радісний діагноз - вагітність. Мій перший проект EMwatch дозволяє контролювати стан людини за результатами аналізу ходи людини, поведінки, пульсу. Ми організували в Україні виробництво смарт-годинників і успішно продавали продукт під маркою боротьби зі стресом. Основними покупцями виявилися японські клієнти. Тому нещодавно наша компанія продала технологію виробництва в Японію. Продукт, що вирішує проблему управління стресом, знайшов свого клієнта - там, як відомо, дуже стежать за корпоративним здоров'ям. 

В даний час в Україні багато компаній займаються біоінженерією. Вже створені протези, які не тільки дозволяють стискати і розтискати «руку» і управляти гаком, а й протези, які управляються сигналами з м'язів, що дозволяє фрагменту кінцівки бути більш функціональною. Розумні протези - це протези, які керуються не важелем, а за рахунок зняття сигналів з м'язів. За допомогою спеціальних електродів на кінцівці електронна напруга в м'язах (міограмма) передається на систему управління протезом. Іноді пам'ять про рух допомагає людині управляти протезом, іноді доводиться вчитися керувати заново ". 

В даний час Ліза в якості технічного директора компанії Іллі Попова працює в проекті ComeBack Mobility. ComeBack Mobility - розумні насадки на милиці, що призначені для контролю навантаження при реабілітації захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок.


 Як це працює. Під час руху на милицях дані про навантаження на хвору ногу і кількості кроків надходять на мобільний телефон пацієнта. Дані порівнюються з програмою реабілітації і трансформуються в рекомендації пацієнтові. Пацієнт коригує навантаження на хвору ногу відповідно до рекомендацій, відзначаючи в додатку при цьому свої больові відчуття. Лікар дистанційно спостерігає за поступовим збільшенням навантаження і больовим порогом пацієнта. У разі необхідності коригує програму реабілітації.

Донедавна для реабілітації використовувалися звичайні ваги: ​​пацієнт наступав зламаною ногою на ваги, фіксував вагу (при власній вазі, наприклад, в 60 кг, він фіксував відчуття при 20 кг) і намагався при ходінні зберігати це навантаження. Ліза Воронкова: «Ми зробили міні-ваги, які кріпляться до милиць - знаючи вагу людини і силу, з якою він спирається на милиці, ми обчислюємо за їх допомогою вагу навантаження на хвору ногу на кожен крок. Ваги зв'язуються зі смартфоном і смартфон підказує клієнту як наступати- сильніше або слабкіше. Оповіщення відбувається голосом, вібрацією, або звуковим сигналом.

Клінічні випробування довели, що за допомогою ComeBack Mobility процес реабілітації проходить значно легше - контроль насадки змушує пацієнта свідомо підходити до процесу відновлення.

За словами Лізи, проєкт має просту і масштабовану бізнес-модель: безкоштовно роздаємо пристрої лікарям, лікарі передають наші насадки на милиці своїм пацієнтам на період реабілітації після перелому, пацієнти платять щомісячну абонплату. Дохід від експлуатації пристроїв ділиться порівну: половина грошей - лікарю, половина - платформі. Лікар зацікавлений в додатковому заробітку і контролі пацієнта, а пацієнт - в якнайшвидшому одужанні. І всі щасливі.

Команда планує почати розповсюдження продукту з України. Перші 1, 5 тисячі насадок будуть передані до клінік Києва і Дніпра, на черзі - Харків і Запоріжжя. У проєкт вже інвестували Дмитро і Оксана Томчук - серійні MedTech-інвестори, бельгійський підприємець Фредерік Дельфос, компанія «Фармак» та члени її наглядової ради. Загальна сума залучених коштів на pre-seed-стадії склала $ 395 тис. Залучені кошти підуть на розробку промислового дизайну пристрою, виробництво першої серійної партії, розробку мобільних і веб-додатків для докторів і пацієнтів. У планах- перевірити, чи відповідає продукт потребам людей в Україні і пошук найкращої-бізнес моделі на ринку США.

Коментарі