1 вересня 2020 року на Сході України стартував проєкт «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3WgGRQw52MU0-n7fE8E_OaDIv6VsGd85tMO9w9sWic6qgaz-ZNrOc-AASU7mLRmZigT5rMOOdZUQyWf7FXWq-ICshW-aJpOnW58vZxtMEmt5NhfMPocuQmCne63WHOYEMDcpGJiR6vfT4/s16000/08_10_%25D0%259B%25D0%259D%25D0%2590%25D0%25A3_%25D1%2583%25D1%2587%25D0%25B0%25D1%2581%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25B8%25281%2529.jpg)
Проєкт розпочався з серії семінарів “Розвиток регіональної мережі інноваційних кластерів у Донецькій та Луганській областях на основі університетських стартап шкіл”, які з 6 по 9 жовтня були проведені в:
- Луганському національному аграрному університеті (м. Слов’янськ, в тому числі для групи учасників з м. Старобільськ)
- Донбаській державній машинобудівній академії (м. Краматорськ)
- Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк)
У семінарах взяли участь представники адміністрації, викладачі та студенти університетів, а також потенційні учасники місцевих інноваційних кластерів – представники органів влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій.
Семінари проводили Інна Малюкова, керівник проєкту “Інноваційна екосистема Sikorsky Challenge” та Олексій Струцинський, директор Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge і тренер стартап школи Sikorsky Challenge (м. Київ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixxePBF-xCOW1K8O_kmKS9kw8oNzPr38r_uoUXJ2GfoiS2bwcXnFElTAUrRqtYRLF4_qSudtg7aCaAP4Z9xFUqAk47D9d7WgBYX62KjdyQxGRsWiVNtuvOE0vNDHztpxsMU5dYkXEFalbM/s16000/IMG_9710-1.jpg)
- Олексію, які Ваші враження від перших семінарів і спілкування з учасниками програми в Східному регіоні?
- Враження неоднозначні. З одного боку, є бажання викладачів, бажання місцевої влади до того, щоб урізноманітнити навчальні процеси в університетах, зробити цікавим підприємницьке та наукове життя міста. А з другого – проблема, з якою вони стикаються повсякчас – як після закінчення університету залишити молодь в рідному місті. Це велика проблема, заради вирішення якої і був задуманий цей проєкт.
- Які основні теми ви висвітлювали?
- Інна Малюкова поділилася з учасниками семінару досвідом створення стартап школи та екосистеми Sikorsky Challenge. На прикладі попередніх проєктів, підтриманих USAID в Краматорську, Сєвєродонецьку, Покровську та Маріуполі, вона показала ефективність функціонування мережі стартап шкіл в Східному регіоні, наступним кроком розвитку якої має стати створення інноваційних кластерів.
Я більше говорив про те, як студенти, викладачі та науковці університетів зможуть взяти участь у створення інноваційних кластерів і що вони зможуть отримати від цього.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJhjc2XkuQwBVpJeczG_nFE2H7B468Xrx580ZTc0sE1erWLiEBZEsiOaT8sSJ_n7KLgpqGWZFXbV2Tw3-pFzhwu-JFbLTuy3ols8wpTVVP9qdT21SOfcurfX5hNq-E8kNy_n2OLl9YkY3m/s16000/08_10_%25D0%259B%25D0%259D%25D0%2590%25D0%25A3_%25D1%2581%25D0%25B5%25D0%25BC%25D1%2596%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2580+%25D0%25A1%25D1%2582%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2586%25D0%25B8%25D0%25BD%25D1%2581%25D1%258C%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9_1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7S25wkPlWtfAwxU6UZX7A4vSDxNBM4KkbdlxuWBvPsPktMFOFT_6lr5Az3hS6uddyfR1_DJWdWlG53UX1KQfmhLzfrgMafyOXOtre6piAtogbGsup1ksssQTlbLjpzZgLPWPDygIudkyn/s16000/08_10_%25D0%259B%25D0%259D%25D0%2590%25D0%25A3_%25D1%2581%25D0%25B5%25D0%25BC%25D1%2596%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2580+%25D0%25A1%25D1%2582%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2586%25D0%25B8%25D0%25BD%25D1%2581%25D1%258C%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9.jpg)
- Яка кількість людей взяла участь у перших семінарах?
- В різних містах по-різному: від 12 до 40. Кожного разу була присутня достатньо різноманітна аудиторія, тому що на наші перші семінари запрошувались і представники влади, і представники бізнесу, і неодмінно – студенти та викладачі університетів. Тому було достатньо складно говорити про спільні речі, що цікаві всім одночасно. Але Інні Малюковій це вдавалося. Я ж більше фокусувався на конкретних речах - інноватиці, проєктах, з якими працюємо, успішні кейси. В Краматорську учасники семінару дякували саме за цікаві приклади комерціалізації стартапів, які були зрозумілі всім.
- У Сєвєродонецьку виступали учасники нашого попереднього проєкту, підтриманого USAID. Розкажіть, будь ласка, про них
- Так, дійсно, в Сєвєродонецьку виступила Олена Корчуганова, яка поділилася своїм досвідом участі у попередньому проєкті Sikorsky Challenge. Вона зауважила, що у порівнянні з іншими бізнес-школами, в яких їй доводилося навчатись, саме Sikorsky Challenge дав їй можливість зрозуміти і правильно представити комерціалізацію своєї наукової розробки. Отримані в результаті знання дозволили їй поміняти бізнес модель застосування свого продукту і домогтися успіху – зараз вона працює зі своєю розробкою на одному з великих підприємств Сходу.
- Ще було кілька виступів випускників стартап шкіл Sikorsky Challenge, які отримали навички зі створення бізнес-рішень, з планування своєї діяльності та комерціалізації. Наразі вони мають спільний проєкт, з яким працюють у своєму місті.
- Які питання інноватики виклакали у учасників програми найбільші побоювання?
- Питання специфіки. Наприклад, ректор Національного аграрного університету в Слов’янську був занепокоєний тим, що аграрні проєкти зазвичай довгострокові і потребують не тільки інноваційних підходів, а й значних зусиль та часу. Тому їм завчасно говорити про комерціалізацію. При цьому вони працюють з новим лабораторним обладнанням і сподіваються на успішні результати.
- А ще приємно бачити, що значна частина викладачів, деканів і, навіть, ректорів –молоді люди, що сповнені енергії і бажання зрушити справу і добитися результатів.
Найближчим часом такі семінари відбудуться у Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь) та Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ). Слідкуйте за новинами!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhtoT8SSdXrPHkCTSGGkgPzUjOaOlMSIgJfGAVlgqA3bet01vaW08R6PtDavGSN3zdYE3P0oJEj8x4-HwpWE5lWFei8EdHEGPRN6PcUbLhApVTSGwtzZMvc1xwldLw3R1WYmSXQLtCphMGH/s16000/IMG_2509.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOw-W_PhbTsUQZ9lyPEcUK08Ai1n6akkAK01I_oRLRO6S0cHJye8qX0oK2Xzcs5wEvBHg5PJHfMcdhsIj-5woXdU57o9tlgrh0V6zqoknWcWUKpsE5VogvW3trEJEyqgvVF5Y5wJEJUrRI/s16000/IMG_9685.jpg)
Коментарі
Дописати коментар