Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Презентація Української мережі стартап шкіл Sikorsky Challenge на Форумі "Наука.Бізнес. Інновації"

10 вересня 2020 року в місті Слов'янськ (Донецька область) пройшов III регіональний форум «Наука. Бізнес. Інновації» за темою «Smart Region». 

Мета цього щорічного заходу - розвиток інноваційних процесів в регіоні, прискорення цифрового розвитку економіки, трансформація існуючих та створення нових галузей, перетворення сфер життєдіяльності у нові, більш ефективні та сучасні.

Серед учасників - представники органів державної влади та місцевого самоврядування, інноваційно активних підприємств України та регіону, ІТ-сфери та суміжних галузей, експерти з діджиталізації, штучного інтелекту, впровадження SMART-проєктів, енергоефективності, залучення інвестицій; науковці, освітяни, заклади вищої освіти з підготовки спеціалістів з інформаційних технологій.

В рамках Форуму відбулись презентації фахівців  з питань:

  •  інноваційних рішень в управлінні територіями регіону
  •  розробки програмних продуктів Smart City
  •  інноваційні підходи та інтелектуальні системи щодо запуску муніципальних Smart-проєктів
  • створення інноваційної екосистеми
  • фінансова підтримка інноваційного розвитку для сприяння реалізації наукових проєктів та розвитку інноваційних бізнесів
  • впровадження STEM-освіти в регіоні, в тому числі освітньої робототехніки в навчальних закладах.

В рамках панелі "Інструменти ефективного функціонування інноваційної інфраструктури"  з презентацією виступила Інна Малюкова, керівник проєкту "Українська мережа стартап шкіл Sikorsky Challenge". 



Коментарі