Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

В жовтні 2020 відбудуться семінари “Розвиток регіональної мережі інноваційних кластерів у Донецькій та Луганській областях на основі університетських стартап шкіл”

Друзі, 1 вересня 2020 року на Сході України стартував проєкт «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

 

Мета проєкту - сприяти інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей шляхом розвитку екосистеми інновацій та підприємництва на базі університетів Сходу України.

Проєкт розпочнеться із семінарів “Розвиток регіональної мережі інноваційних кластерів у Донецькій та Луганській областях на основі університетських стартап шкіл” для адміністративного і науково-педагогічного персоналу цільових університетів та потенційних учасників інноваційного кластеру – представників органів влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій. 

На семінарах буде представлено мету та завдання проєкту, обговорено поточний стан інноваційних екосистем університетів та їх потенціалу, розглянуто питання розвитку місцевих інноваційних кластерів через взаємовигідну співпрацю різних зацікавлених сторін.

Семінар “Розвиток регіональної мережі інноваційних кластерів у Донецькій та Луганській областях на основі університетських стартап шкіл” відбудеться:

  • 6 жовтня – Луганський національний аграрний університет  (м. Слов’янськ, для учасників із Слов’янська)
  • 7 жовтня – Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ)
  • 8 жовтня – Луганський національний аграрний університет  (м. Слов’янськ, для учасників із Старобільська)
  • 9 жовтня – Східноукраїнський університет імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк)
  • 15 жовтня – Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь)

Дату проведення семінару у Донбаському національному технічному університеті (м. Покровськ) буде визначено після 12 жовтня.

Бажаємо плідної роботи!

Коментарі