Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Шведський стартап презентував перший в світі електричний літак

Шведський стартап Heart Aerospace нещодавно презентував в Гетеборзі свій повністю електричний літак.  

Місія Heart Aerospace - створити швидкий, доступний, надійний та екологічний  транспорт для подорожей по всьому світу.

Першою моделлю електричного літака став ES-19 - регіональний  авіалайнер для 19 пасажирів, який планується сертифікувати для комерційної екслуатації до 2026 року.  

Електричний літак має нульовий рівень викидів і забезпечує комфортний і тихий політ. Електродвигуни активно компенсують турбулентність, забезпечуючи більш плавний рух в будь-яких погодних умовах. Суцільнометалевий фюзеляж повністю герметичний. Крім того, електричні літаки дешевші в обслуговуванні,  оскільки електричні установки руху  набагато ефективніші і складаються з меншої кількості механічних частин.

Дальність польоту ES-19 - близько 400 км,  максимальна швидкість становитиме 350 км/год. Довжина  злітно-посадочної смуги - всього 750 метрів.

На авіацію припадає 2% викидів CO2 і з ростом авіаперельотів у всьому світі проблема тільки  посилюється. Тому уряд Швеції ввів авіаційний податок для зменшення викидів. Завдяки  розробкам Heart Aerospace  влада планує  до 2040 року зробити всі внутрішні рейси на 100% електричними.

Перші літаки сполучать скандинавські міста. З розвитком ефективності акумуляторів Heart Aerospace дальність польотів зросте до 2000 км. Вже зараз  Heart Aerospace має високий ринковий попит з боку восьми авіакомпаній в Європі, Північній Америці і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, які висловлюють зацікавленість в покупці 147 літаків ES-19 на суму приблизно 1,1 мільярда євро.

Головний офіс і ангар Heart Aerospace розташовані в аеропорту Саве ( Гетеборг, Швеція). В команді стартапу висококласні фахівці, в активі яких - ключові розробки у створенні 76 літаків.


За матеріалами  heartaerospace

 

Коментарі