Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

Шведський стартап презентував перший в світі електричний літак

Шведський стартап Heart Aerospace нещодавно презентував в Гетеборзі свій повністю електричний літак.  

Місія Heart Aerospace - створити швидкий, доступний, надійний та екологічний  транспорт для подорожей по всьому світу.

Першою моделлю електричного літака став ES-19 - регіональний  авіалайнер для 19 пасажирів, який планується сертифікувати для комерційної екслуатації до 2026 року.  

Електричний літак має нульовий рівень викидів і забезпечує комфортний і тихий політ. Електродвигуни активно компенсують турбулентність, забезпечуючи більш плавний рух в будь-яких погодних умовах. Суцільнометалевий фюзеляж повністю герметичний. Крім того, електричні літаки дешевші в обслуговуванні,  оскільки електричні установки руху  набагато ефективніші і складаються з меншої кількості механічних частин.

Дальність польоту ES-19 - близько 400 км,  максимальна швидкість становитиме 350 км/год. Довжина  злітно-посадочної смуги - всього 750 метрів.

На авіацію припадає 2% викидів CO2 і з ростом авіаперельотів у всьому світі проблема тільки  посилюється. Тому уряд Швеції ввів авіаційний податок для зменшення викидів. Завдяки  розробкам Heart Aerospace  влада планує  до 2040 року зробити всі внутрішні рейси на 100% електричними.

Перші літаки сполучать скандинавські міста. З розвитком ефективності акумуляторів Heart Aerospace дальність польотів зросте до 2000 км. Вже зараз  Heart Aerospace має високий ринковий попит з боку восьми авіакомпаній в Європі, Північній Америці і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, які висловлюють зацікавленість в покупці 147 літаків ES-19 на суму приблизно 1,1 мільярда євро.

Головний офіс і ангар Heart Aerospace розташовані в аеропорту Саве ( Гетеборг, Швеція). В команді стартапу висококласні фахівці, в активі яких - ключові розробки у створенні 76 літаків.


За матеріалами  heartaerospace

 

Коментарі