Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Проблема опріснення морської води вирішена?!!!

Технології перетворення солоної морської води на безпечну і чисту питну, можуть змінити життя мільйонів у всьому світі. Саме тому вчені всього світу невпинно працюють над цією проблемою.



Прорив у вирішенні проблеми опріснення морської води здійснили австралійські вчені. Їх інноваційний метод заснований на використанні металоорганічних каркасних сполук (або MOF) та  сонячного світла. Для очищення води за такою технологією потрібно всього півгодини. Наразі цей метод вчені називають найбільш ефективним.

Згідно з результатами перших випробувань, метод дешевий, надійний, дозволяє багаторазове використання MOF та відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з опріснення. Приблизно 139,5 л чистої води може бути вироблено в день з одного кілограму матеріала MOF.

Всього через чотири хвилини на сонці матеріал MOF вивільняє всі іони солі, які він вбирає з води, і готовий до повторного використання.

«Процеси термічного опріснення шляхом випаровування енергоємні, а інші технології, такі як зворотний осмос, мають ряд недоліків, включаючи високе споживання енергії та використання хімічних речовин при очищенні і дехлоруванні мембран», - каже інженер-хімік Хуантінг Ван з Університету Монаш.

«Сонячне світло - вічне поновлюване джерело енергії на Землі. Наша розробка нового процесу опріснення на основі адсорбенту з використанням сонячного світла для регенерації забезпечує енергоефективне і екологічно безпечне рішення для опріснення », - додає вчений.

Хоча це далеко не перше дослідження, в якому пропонується ідея використання мембрани MOF для очищення солі від морської та солонуватої води, ці висновки та матеріал PSP-MIL-53, що стоїть за ними, дадуть вченим ще багато можливостей для дослідження .

MOF загалом є дуже пористими матеріалами - лише чайна ложка матеріалу при стисненні може бути використана для покриття площі розміром з футбольне поле - і ця нова система потенційно може бути встановлена ​​на трубах та інших водопровідних системах для виробництва чистої питної води .

Нові рішення не можуть бути досить швидкими - за даними ВООЗ, у всьому світі близько 785 мільйонів людей не мають чистого джерела питної води за півгодини ходьби від місця проживання. Кліматичні кризи ще більше погіршують цю проблему.

Оскільки солона вода становить близько 97 відсотків води на планеті і це величезний невикористаний ресурс для життєтворчої питної води, то такі рішення, як PSP-MIL-53, можуть  зробити морську воду придатною та безпечною для використання людиною.

Дослідження було опубліковано в журналі Nature Sustainability.
 

Коментарі