Випуск стартап-школи відбувся! Що далі?

14 травня 2024 відбулось заключне заняття в нашій стартап-школі.   На цьому занятті були презентовані наступні проєкти: Біокурс на базі репетиторського центру "Intelekt_hub" (Яна Мартинова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Асистент для навчальних закладів на основі ШІ "AI-ASSISTANT" (Кристина Ботвинко, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Онлайн курси англійської мови "Simplish English" (Марія Жданова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Система візуалізації для двигунів змінного струму "Motor Grapher" (Антон Холоша, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Каркасні інженерні системи BORZO (Курзанцев Володимир, ПП ЄвроКлас) ФІТОБОКС (Анастасія Владика, Борщівська ЗОШ I-III ступенів №1) Електромеханічна книжка (Олександр Ющенко) Освітня онлайн-платформа з фінансової грамотності (Валерій Янковський, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет"). Запис виступів:        Дякуємо всім, хто представив цього дня свої проєкти тренерам і менторам нашої стартап-школи. Більша частина

Підсумки віддаленої роботи: як карантин вплинув на продуктивність в цифрах

Twitter назавжди дозволив своїм співробітникам працювати вдома. Про це повідомили на офіційному блозі компанії. Якщо хтось із персоналу воліє виконувати обов'язки дистанційно, компанія це організовує. Співробітники Google і Facebook не будуть повертатися в офіс до кінця року, а власники деяких українських компаній готові залишити 10% персоналу на «роботі вдома». Значить, не так страшна дистанційна робота, як її малюють?


Де співробітники більш продуктивні: вдома чи в офісі? Щоб розібратися в цьому питанні, порівняємо статистику до і після карантину, а за основу візьмемо дані програми обліку робочого часу.

Компанії-старожили або ті, які використовували трекер до березня 2020

Як кажуть, «якби знав де впадеш, соломки підстелив би». Щось подібне сталося з компаніями, які ще до карантину використовували додаткові інструменти для роботи: системи постановки завдань, обліку робочого часу, проводили відеоконференції або мали досвід віддаленої роботи. Вони, з одного боку, підстелили собі соломки раніше, ніж впровадили карантин. З другого боку, керівникам таких компаній вистачило трьох кроків, щоб швидко запустити віддалену роботу - поінформувати, організувати і перевести  в онлайн-режим.

Перший тиждень пішов на поліпшення процесу роботи, особливо, якщо в штаті були  люди без досвіду дистанційної роботи і мозок відмовлявся  прийняти той факт, що спальня або кухня перетворилися в робочий кабінет. Але аналізуючи ситуацію зараз, дивлячись на дані з Yaware.TimeTracker (автоматична система обліку робочого часу і оцінки ефективності роботи співробітників за комп'ютером), за 59 днів карантину їм вдалося підвищити продуктивність персоналу на 10-30% у порівнянні з аналогічним періодом до карантину.

Подивіться на зміну продуктивності на прикладі шести великих компаній, назви яких приховані згідно з договором про нерозголошення.


Кожна з них продемонструвала зростання показників. Залежно від роду діяльності, змінювалося кількість продуктивного часу. У менеджерів і керівників різниця в продуктивності вище, ніж у рекрутерів і HR. Хоча і ті, і інші сконцентровані на роботі з людьми, навантаження на менеджерів подвоїлася під час карантину. На їхні плечі лягло управління процесами, швидке коригування діяльності та контроль підлеглих.

Онлайн-режим для деяких компаній означав зміну підходу до роботи. Комусь, раптом, знадобився сайт для виходу на онлайн-ринок, а комусь редизайн сторінок під карантин, впровадження нових правил і акцій. В результаті, навантаження на дизайнерів під час карантину збільшилася на 31%. Також посилено працювали відділи розробки, управління та продажів.

Багато говорили про відволікаючі домашні фактори. Підозрювали, що вони будуть заважати роботі і збільшиться кількість непродуктивного часу, яке співробітники проведуть в соціальних мережах і сайтах з новинами про статистику захворювання  коронавірусом. Не без цього, але звіт щодо продуктивності показує, що вдома співробітники на 9% менше займалися непродуктивними справами, ніж в офісі.

Вимога залишатися вдома вплинула на те, що співробітники стали довше працювати. Нікуди не потрібно поспішати, офіс не закривається, можна засидітися за роботою довше. Якщо раніше співробітники починали день о 9:00 і закінчували о 18:00, то останні 9 тижнів ці показники - 8:30 і 19.00-21: 00 відповідно.

Хоча, навантаження на рекрутерів і HR-фахівців зменшилася, вони продовжували закривати вакансії. Серед кандидатів були ті, хто не міг працювати віддалено на колишньому місці, але і без заробітку залишитися не міг. Сумарна кількість працівників в компаніях збільшилася на 13%. Поповнювалися команди маркетологів, менеджерів та відділу продажів.

Два зайця одним пострілом: адаптація і карантин

Найважче довелося компаніям, які були не готові працювати віддалено. І перш ніж піти на карантин, їм довелося шукати інструменти і методи управління персоналом на відстані. Кількість користувачів Yaware.TimeTracker у порівнянні з березнем 2020 року зросла на 13%..

Те, що початок віддаленої роботи збігся з впровадженням карантину, допомогло керівникам. Їх персонал швидко опанував нові інструменти і швидко пройшов етапи, які, за звичайних обставин, займають більше часу.

Happy end

За підсумками програми обліку робочого часу, віддалена робота показала результат вище, ніж очікувалося на початку карантину. Вдома персонал компаній  працював продуктивніше, ніж в офісі, тобто  компаніям вдалося перетворити цю продуктивну роботу в гроші. Якщо не збільшити прибуток, то хоча б утримати планку. Не всім співробітникам сподобався такий режим роботи: комусь сподобалось, шо дорога в офіс за 3 метри від ліжка до столу, а комусь не вистачало живого спілкування з колегами.

Консалтингова компанія в сфері нерухомості CBRE опитала 50 українських компаній і 51% з них готові далі працювати дистанційно. Карантин назавжди змінив уявлення про роботу. Якщо раніше «віддаленка» асоціювалася тільки з IT-компаніями, то зараз збільшується кількість роботодавців, готових скоротити кількість офісів. Незмінним залишаються інструменти, які полегшують роботу як в штатному режимі, так і дистанційно.

За матеріалами ресурсу AIN