Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

ДІФКУ - КПІ ім.І.Сікорського. Зустріч колег.

У сучасному світі роль інноваторів у взаємодії з Державою невпинно зростає. Представники Державної інноваційної фінансово-кредитної установи активно взаємодіють із інноваційними спільнотами країни. Так, 15 травня 2020 року відбулась зустріч із представниками КПІ ім.Ігоря Сікорського - проректором з наукової роботи Віталій Пасічник та директором НМК «Інститут післядипломної освіти» Інною Малюковою.


На зустрічі були присутні представники ДІФКУ - в.о. Голови правління Сергии Шкураков (Sergii Shkurakov), заступник Голови правління Дмитро Гавриш, начальник відділу комунікацій та стратегії розвитку Maria Prokofieva та заступник начальника відділу інноваційних та інвестиційних проєктів Інесса Заіченко.
Учасники розглядали варіанти взаємодії між ДІФКУ та КПІ в сферах наукових та інноваційних рішень. Окрему увагу було приділено такому питанню, як проблеми, з якими стикаються розробники інновацій на території України та які фактори слід вдосконалити для розвитку інноваційного процесу в університетах.

Обговорювалась роль першої в Україні інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge в українському стартап-середовищі. Саме тут «вирощуються» технологічні ідеї, запускаються і розвиваються інноваційні стартап - компанії. Це те середовище, в якому здійснюється повне технологічне коло - від пошуку нових ідей і моделювання бізнес-моделей до залучення інвестицій та створення нового інноваційного бізнесу.

В сьогоднішніх реаліях тільки об’єднання інноваторів надасть можливість ефективно розвивати екосистему України та «драйвувати» українські інновації.

Коментарі