Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

10 порад стартаперам, які шукають підтримки спонсорів

В Кремнієвій долині кажуть, що гарна ідея без фінансової підтримки - це лише ілюзія.

Так, в світі бізнесу без фінансів залишається тільки співати романси. А якщо, до того ж, ви займаєтеся некомерційним проєктом і повернути інвестиції майже неможливо, то на пісні тягне ще більше :)


Так що ж робити, коли у вас дуже потрібний соціальний або благодійний проєкт? Де просити грошей на його розкрутку? Звісно, що у спонсорів, меценатів, донорів ...Але сподіватися слід тільки на добровільні пожертвування благодійних організацій, окремих компаній, або заможних членів суспільства.

Насправді фандрайзинг (збір добровільних пожертвувань) - це не жебрацтво. Це наука. Наука про те, де і як знайти інвестиції, які не потребують повернення (детальніше про фандрайзинг -10 принципів фандрайзингу). Тому, безумовно, корисно повчитися у людей, які знають, як розкручувати спонсорів на фінансову підтримку.

Майя Прабху, виконавчий директор служби благодійності в банківській фірмі США Coutts, добре знає про це, тому що працює з багатьма відомими благодійними фондами та організаціями. Серед них Фонд Форда, Швейцарське Агентство Співробітництва і Розвитку, і багато інших.

У своєму блозі в The Guardian вона поділилась кількома порадами для організацій, які в пошуках грошей звертаються за допомогою до великих донорів - фондів, корпорацій.

Ось десять головних порад тим, хто шукає підтримки спонсорів.

1. Навчіться слухати.

Ви повинні з'ясувати всю інформацію про інтереси та захоплення вашого потенційного спонсора. Не навантажуйте його відразу розповідями про важливість вашого благодійного проекту. Згадайте стару приказку: два вуха, один рот.

2. Ви повинні потрапити в світ вашого спонсора.

Ви повинні добре розуміти той бізнес, яким займаються ваші потенційні спонсори. Якщо індустрія спонсорів - сфера фінансових послуг, то ви повинні розуміти різні стратегії хедж-фондів, розбиратися в тому, як працюють приватні акції і на чому нині зосередилися великі банки. Корисно щодня читати «Файненшл Таймс» і ділові сторінки в спеціалізованих виданнях. Ви повинні знати, як ваші спонсори проводять більшу частину свого часу і як зміни в бізнесі вплинуть на час і ресурси, які вони виділяють для своєї благодійності.

3. Зрозумійте свій власний світ.

Вас можуть просто взяти на роботу, як фахівця з фандрайзингу, тому ви повинні, в першу чергу, досконально розібратися в проблемі, яку збираєтеся вирішувати - її важливість, нагальну потребу, соціальну значущість і громадський резонанс.

Бажано з'ясувати хто, коли, як і в якому обсязі фінансував подібні проєкти, щоб виробити правильну стратегію поведінки і «обробки» донора.

4. Фокусуйтеся не на проблемі, а на її вирішенні.

На першій зустрічі не витрачайте більшу частину свого часу на опис масштабу проблеми. Досвідчені спонсори швидко зрозуміють проблему і захочуть почути, як ваа команда працює над вирішеннями цієї проблеми.

5. Чітко сформулюйте тезу про те, як і що ви збираєтеся робити для вирішення проблеми.

Які ознаки успішності вашого проєкту? Як ви будете вимірювати цей «рівень успішності»? Як  будете вимірювати результати вашої роботи? Витратьте кілька хвилин на те, щоб намалювати загальну картину впливу вашого рішеня на соціум. Розкажіть про власний досвід в подібних проєктах, про команду проєкту, про те, як розподіляються фінанси і на що конкретно ви шукаєте кошти.

6. Використовуйте цікаві історії, щоб надихнути потенційних спонсорів.

Цікава історія не тільки додасть пристрасті і життєвості в справу, яку ви просуваєте, але й продемонструє вашу віру в свою благодійність.

7. Не використовуйте професійний жаргон.

Розповідайте про свою компанію або про проєкт простими словами. Вираз типу «стала участь з урахуванням гендерних факторів», насправді, мало що значить для спонсорів.

8. Не поспішайте і питайте в потрібний час.

Може пройти досить багато часу, перш ніж спонсор буде готовий прийняти значні фінансові зобов'язання.

9. Будьте знавцем своєї справи і наполегливі у всіх взаємодіях з потенційними спонсорами.

Знайте, коли відступати, коли люди зайняті, і не приймайте це на свій рахунок. Вивчайте психологію, щоб розуміти, як правильно можна «дотиснути клієнта».

10. Філантропія - це дуже особиста справа.

Ваші особисті якості емпатії, інтуїції і чарівності так само важливі, як і ваш професіоналізм.

***

Успіх в отриманні грошей від спонсорів залежить від ідеального фандрайзинг-пітчу, тобто короткої і точної доповіді, подібної подачі пітчера в бейсболі.

Розробка такої пропозиції для потенційних спонсорів не завжди є легким завданням, для цього треба добре знати не тільки свою справу, а й спонсорів, до яких ви звертаєтесь за підтримкою.

За матеріалами StartupNews

Коментарі

Дописати коментар