XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Міжнародний проєкт “AMBOVENT” шукає партнерів.

Міжнародний проєкт “AMBOVENT” ( Ізраїль, Україна, Азербайджан, Казахстан ) шукає партнерів для промислового виробництва апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легенів).

У зв'язку з пандемією коронавірусу та гострою нестачею апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ), команда проєкту вирішила запустити в Україні виробництво недорогих апаратів ШВЛ..

В команду проєкту входять Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge (Україна), ізраїльска компанія Peer Innovation 5.0, фахівці з Азербайджану та Казахстану.


Завдяки своїм міжнародним партнерам, проєкт отримав доступ до технічної документації апаратів ШВЛ за технологією “AMBOVENT”, що розроблена фахівцями провідних медичних центрів Ізраїлю ( Tel Aviv Sourasky and Hadassah JLM, Engineers, the Haifa Technological Center Rafael and IAI industries, IAF Unit 108, Microsoft Israel и др.). Документація була відкрита спільноті партнерів для подальшого впровадження та виробництва в різних регіонах світу.

Команда Інноваційного холдингу  Sikorsky Challenge бере на себе:
 • управління проєктом
 • пошук партнерських организацій для промислового виробництва
 • подальше просування апаратів ШВЛ за технологією “AMBOVENT” на ринок України.
Технічна документація та специфікація “AMBOVENT” повністю покриває потреби промислового дизайну для запуску апарату в виробництво. Доступ до технічної інформації здійснюється через репозиторій GitHub.

Апарат ШВЛ
Функціональні характеристики апарату:
 • Регулювання рівня вентиляції (VCV)
 • Можливість вибору дихального обсягу в діапазоні від 30% до 100%  повної продуктивності стиснення
 • 11 швидкостей вентиляції від 6 до 24 циклів на хвилину
 • Регулювання пікового тиску на вдиху від 30 до 70 см H2C>
 • Електроживлення 110 / 220В
 • Система безперебійного живлення на 2 години роботи
 • Візуальна та звукова індикація режимів роботи та розряду батарей резервного живлення
 • Постійний моніторинг тиску вентиляції
 • Комп'ютерна система моніторингу декількох пацієнтів

Запуск виробництва апаратів "AMBOVENT" включає наступні етапи:

1. Створення прототипу згідно технічної документації та специфікації. Для цього будуть використані як компоненти, що присутні на українському ринку, так і деталі, що будуть виготовлені  за допомогою 3D-принтерів.
2. Запуск промислового зразка. Sikorsky Challenge планує налагодити виробництво на одному з підприємств - партнерів КПІ.
3. Забезпечення проходження необхідної сертифікації.
4. Робота з держструктурами: Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України для отримання підтримки в просуванні апарату на території України.
5. Впровадження апарату в медичні установи.Sikorsky Challenge має розгалужену мережу партнерів в різних областях України. Серед них провідні університети в регіонах, на базі яких функціонують бізнес-інкубатори мережі Sikorsky Challenge.

Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge планує використовувати зв'язки в цих регіонах для подальшого просування апаратів ШВЛ за технологією "AMBOVENT" на регіональних рівнях, здійснювати взаємодію з місцевими органами влади, а також підключати спонсорські програми великих регіональних промислових підприємств для придбання і передачі цих апаратів в обласні і районні медичні заклади.

З презентацією проекту можна ознайомитися за посиланням

________________________________________

Коментарі