X ювілейний Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021» запрошує

Ювілейний Х Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021» відбудеться з 12 по  14 серпня 2021 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Серед організаторів і учасників цьогорічного ювілейного Фестивалю - Міністерство освіти і науки України, Міністерство стратегічних галузей економіки, ДК «Укроборонпром», Державне космічне агентство України, ДТЕК України, КПІ ім. Ігоря Сікорського та 12 університетів України, що є учасниками Інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Україна. В рамках Фестивалю відбудуться:  Міжнародний форум «Sikorsky Challenge як модель і драйвер інноваційного високотехнологічного розвитку України» Виставка стартап проєктів, проривних науково-технічних розробок, включаючи новітні інноваційні розробки в оборонній галузі Конкурс інноваційних проєктів Підписання попередніх договорів про співпрацю між інвесторами, підприємствами, авторами інноваційних проєктів та Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge/Науковим парком «Київська політехніка»  Сторінка Ко

В Україні стартував міжнародний Конкурс інноваційних проектів за логікою біомімікрії Biomimicry Global Challenge.

До участі запрошуються інноватори, інженери, дизайнери і винахідники, які працюють над цією темою (можливо не називаючи її біомімікрією).

Співорганізатором національного відбору виступає Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні у партнерстві з Інститутом біомімікрії (США) та низкою українських громадських організацій, у тому числі і Фонд захисту біорізноманіття України, на чолі з Катериною Стрипко. Фонд консолідує зусилля науковців і винахідників, що допомагають втілювати в життя проекти із захисту біорізноманіття України.

Що таке біомімікрія?

Біомімікрія — це наслідування моделей, систем та елементів природи задля вирішення викликів, з якими стикається людство, шляхом розробки нових технологій, дизайнерських рішень, інноваційних продуктів.

Приклади біомімікрії:

Крихітні гачки на плодах реп'яха підказали ідею створення «липучок», які ми нині активно використовуємо як елемент одягу, взуття, рюкзаків тощо.

Ще один приклад - дизайн японських потягів із характерною формою «носа», обриси якого невипадково нагадують клюв птаха-рибалки. Така форма виявилася дуже ефективною, допомагаючи потягу рухатися з надзвичайно високою швидкістю. Це рішення також допомогло зменшити шум потяга, адже він виходить із тунелю з великою швидкістю.

Умови конкурсного відбору

Кандидати мають подати на розгляд комісії (до 15 березня 2020 р.):
● Короткий опис ідеї українською
● Прототип своєї ідеї/продукту у вигляді фото або малюнку
● Резюме українською або англійською
● Засвідчення знання англійської не нижче рівня B1.

Усі документи необхідно завантажити за посиланням.

Деталі та навчальні матеріали конкурсу: https://challenge.biomimicry.org

Етапи конкурсу:
● Подання документів на розгляд комісії – до 15 березня 2020 р.
● Оголошення переможців українського раунду відбору – 23 березня 2020 р.
● Представлення прототипів і захист робіт у Києві – 1 квітня 2020 р.
● Подання заявки на участь у міжнародному конкурсі – до 1 травня 2020 р.Три найкращі кандидати чи команди отримають менторство і допомогу від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні та її партнерів у підготовці та поданні проєктів для міжнародного відбору Biomimicry Global Challenge. Переможці зможуть потрапити на Biomimicry Institute’s Launchpad у США.

Найуспішніші кандидати також матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.