Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Як досягти успіху в бізнесі в 2020 році. Поради Ілона Маска.

Успіх американського підприємця, філантропа і інноватора Ілона Маска вже став притчею во язицех. При цьому сам засновник SpaceX і Tesla каже, що досягати цілей йому вдається, в основному, за рахунок вродженої працьовитості та здатності  прогнозувати майбутнє.


Маск впевнений, що в 2020 році вимоги і запити бізнесу будуть іншими. На одному з офіційних заходів інноватор дав кілька порад тим, хто стоїть на порозі власної справи і ще не знає, як досягти успіху.

Розвивайте стійкість до болю

Досягнення результатів пов'язано з подоланням себе. Часто це викликає дискомфорт, в тому числі і фізичний.

"Деякі мої знайомі кажуть, що створювати компанію - це як їсти скло і одночасно летіти в прірву. Вам буде дійсно непросто перші пару років. Почнуться проблеми з користувачами і процесами, і так по колу ". 

Підготуйтеся до труднощів

"Я бачу, як швидко зростає кількість підприємців, які дивовижні компанії вони створюють. У той же час всі вони повинні підготуватися до досить тривалого періоду труднощів. Підійматися вгору завжди непросто ".

Сконцентруйтесь на клієнтах

"Не дивлячись на те, що багато хто хоче створити ідеальний продукт і сервіс та намагається утримувати увагу на тому чи іншому, я б радив зосередитися саме на потребах користувачів. Тому що насправді, саме вони хочуть, щоб ви досягли успіху ".
Шукайте бізнес-ідеї в сфері енергетики

"Від того, наскільки ефективними будуть рішення щодо розвитку альтернативних видів енергії, залежить наше майбутнє. Тут неоране поле для ідей. Думаю, є сенс задуматися над електрифікацією повітряного сполучення ".


Робіть ставку на штучний інтелект

"Зараз ми стоїмо на порозі того, що людський мозок за допомогою нейрозв'язків може бути продовженням комп'ютерних систем і машин. Вам не доведеться запам'ятовувати інформацію, ви будете передавати команди комп'ютера силою думки. Незабаром це призведе до того, що зникне яскраво виражена градація між освіченими і неосвіченими людьми.

    До того ж проекти, які займаються розробкою провідників для такого роду нейронних систем, незабаром вирішать багато медичні питання: полегшать стан людей з хворобою Альцгеймера і Паркінсона ".
За матеріалами:5sfer