Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

"VieGraf. Технологія технічного комп'ютерного зору" зацікавила китайський ринок

18 грудня 2019 року в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбулася знакова подія - підписання угоди про створення спільного підприємства, до якого увійшли інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge», команда стартапу "VieGraf. Технологія технічного комп'ютерного зору" та компанія «Golden Egg Science and Technology» (КНР).


Створення спільного підприємства стало результатом участі команд-фіналістів Фестивалю Sikorsky Challenge 2019 в міжнародному Конкурсі талантів в Тайчжоу, який проходив з 6 по 7 листопада 2019 в Китаї .   

На церемонію підписання угоди про створення спільного підприємства прибула делегація провінції Чжецзян, яку очолював заступник Генерального Секретаря  Народного уряду Фу Сіаофен.
До складу поважної (як прийнято казати в Китаї) делегації увійшли:
  • президент Наглядового комітету ринку цієї провінції Фен Шуїхуа, заступник керівника Комітету талантів провінції Джан Сюмін
  • ректор Пекінського політехнічного університету (до 1 вересня 2019 року) Фен Чжанкен
  • заступник голови Комітету іноземних талантів провінції Джоу Дзінгтон
  • президент Чжецзянського інституту спеціального обладнання Чжун Хацзянь
  • начальник організаційного відділу районного комітету КПК району Сяошань Лу Чжімінь
  • генеральний директор компанії «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» (головний офіс якої працює в адміністративному центрі провінції Чжецзян – місті Ханчжоу) Лі Люмін та інші.

З української сторони були присутні ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Інституту післядипломної освіти Інна Малюкова, директор Інноваційного холдингу «Sikorsky Challenge» Олексій Струцинський, генеральний директор НП «Київська політехніка» Володимир Гнат, доцент Інституту прикладного системного аналізу Юрій Тимошенко та інші.


«Серед наших планів – розширення співпраці з вашою провінцією. Зокрема створення спільного з Чжецзянським університетом центру штучного інтелекту, виведення на ринки вашої та інших країн найуспішніших наших стартапів, створення багатьох інших технологій. І, звичайно, ми хотіли б збільшити обсяги підготовки фахівців у нашому університеті для провінції Чжецзян та усього Китаю, – сказав, вітаючи гостей, Михайло Згуровський. – А сьогодні ми з радістю підпишемо перші угоди, які дозволять нам спільно з компанією «Голден Ег» та інноваційним майданчиком вашої провінції вивести на ринки Китаю, та, сподіваємося, й інших країн, наш перший стартап. Тепер ми розуміємо, як це можна робити спільно, тож надалі сподіваємося значно розширити масштаби нашого співробітництва».


Отож після короткого обговорення планів подальшої співпраці учасники зустрічі взяли участь у церемонії підписання двох документів. Першим було підписано угоду між холдингом «Sikorsky Challenge» (Інна Малюкова), проєктною командою стартап-проєкту (керівник Юрій Тимошенко) та компанією «Golden Egg Science and Technology» (генеральний директор Лі Люмін) про створення спільного підприємства. Окрім нього також було підписано меморандум про наміри щодо виконання науково-дослідних робіт у рамках цього стартап-проекту між Науковим парком «Київська політехніка» (генеральний директор Володимир Гнат) та цією ж компанією.


«Наш проєкт присвячено розробці безконтактної дистанційної технології визначення деяких біосигналів людини, – прокоментував домовленості Юрій Тимошенко. – Цією угодою ми з китайськими партнерами засновуємо спільне підприємство, яке має розвинути цю технологію. Розроблено її в Інституті прикладного системного аналізу КПІ. Оскільки китайський ринок нині виявився найбільш підготовленим з точки зору її застосування, китайська сторона запропонувала цю співпрацю, і тепер ми разом мусимо знайти форми тих продуктів, які впроваджуватимемо на китайському ринку. При цьому наукова частина проекту відпрацьовуватиметься і розвиватиметься в КПІ, а впровадження – в Китаї. Ми сподіваємося, що ця співпраця буде вигідною для обох сторін».

Юрій Тимошенко, Сергій Ніколаєв. Проект "VieGraf. Технологія технічного комп'ютерного зору"
За матеріалами kpi.ua