Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

В Іллінцях Вінницької області розпочато виробництво полімерно-піщаної плитки

На базі Іллінецького сміттєсортувального комплексу розпочав роботу цех з виготовлення полімерно-піщаної плитки. Основу плитки складає два компоненти – пісок, який займає 70% загальної маси та поліетиленові пакети (синтетичні полімери) – 25-30%. Для отримання кольорової плитки додається ще барвник.


Така плитка має ряд переваг.

Вона міцна, стійка до стирання, низьких і високих температур, солі, вологи. Не менш важливим є й той факт, що встановлена лінія дасть можливість переробляти один з найбільш небезпечних видів твердих побутових відходів – поліетиленові пакети і плівку, які складають 20% від загального об’єму відсортованої на сміттєсортувальному комплексі продукції. Вироби з полімерів розкладаються майже тисячу років. Однак і після цього вони становлять небезпеку, оскільки шкідливі речовини після розкладу потрапляють у ґрунт та воду. Після вторинної переробки вони вже в іншому вигляді ще не одне десятиліття слугуватимуть людям. З часом пішохідні доріжки з цієї плитки будуть облаштовані у місті та селах нашої територіальної громади.
У перспективі планується переробляти й твердий пластик – пляшки від миючих та косметичних засобів, ємкості від прального порошку, каністри та ін. 

Джерело: Іллінці