Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Стартапи Sikorsky Challenge. MultiVisor MEDIALED в Берліні.

Мультивізор Wider - проекційний моноблок з панорамним екраном і активним обладнанням на борту. Керівник проекту - Антон Галяшинський, випускник стартап школи Sikorsky Challenge.
 
 Лазерні технології відображення забезпечують високу чіткість і контрастність контенту, вбудований потужний комп'ютер і стерео акустика дозволяють інформатизувати і озвучити як невеликі навчальні класи, так і актові зали та виставкові комплекси.

Панорамний безшовний екран забезпечує якісну візуалізацію великих даних і складних об'єктів. Екран добре адаптований для бінокулярного сприйняття інформації. Контурне динамічне підсвічування екрану привертає увагу, зосереджує глядача на найважливіших елементах та може служити індикатором різних подій, що відображаються на екрані.

Мультивізор виконаний у вигляді пересувної підлогової конструкції, яка легко збирається і розбирається, перевозиться в спеціальному транспортувальному кейсі. У порівнянні з будь-якими іншими аналогами і подобами Wider має переваги по якісному виконанню, комплектації та функціоналу. Проекційна технологія є безпечною для зору в порівнянні з плазмовими та LED-технологіями при тривалому використанні, має більш довговічне використання та безпеку при транспортуванні та експлуатації. А також має оптимізоване енергоспоживання, що значно знижує собівартість експлуатації.