Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Україна -Китай. Шлях до інноваційного успіху.

17 липня 2019 року в україно-китайському центрі Київського політехнічного інституту ім.Ігоря Сікорського відбулася зустріч представників інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge з представникками китайських інноваційних компаній. 


В результаті зустрічі був підписаний договір про співпрацю щодо участі в Конкурсі інноваційних стартапів Hangzhou 2019 фіналістів Конкурсу Sikorsky Challenge 2019.

Договір був підписаний директором Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge Олексієм Струцинським і генеральним директором Zhejiang Golden Egg Science and Technology Co., LTD Лі Люміном.

Що передбачає цей договір.

Цей Договір визначає основні умови взаємодії сторін у 2019 році з метою участі фіналістів Фестивалю інноваційних проектів “Sikorsky Challenge 2019” у фіналі Конкурсу інноваційних стартапів Hangzhou 2019 . Тобто, найкращі проекти   “Sikorsky Challenge 2019” їдуть у Китай на Конкурс Hangzhou 2019.

Договір передбачає, що Інноваційний холдинг під час проведення Фестивалю в жовтні 2019 року надає для Golden Egg можливість відібрати не менше 10 проектів, що відповідають умовам участі в Конкурсі.

Golden Egg до кінця жовтня 2019 року має відібрати  та доопрацювати не менше 5 проектів для представлення на Конкурсі Hangzhou 2019.

Участь представників 5-ти відібраних китайською стороною проектів (візова підтримка, транспортні витрати, проживання, участь у конкурсі) - за рахунок компанії Golden Egg .

Проекти-фіналісти Конкурсу Sikorsky Challenge 2019, що поїдуть на Конкурс Hangzhou 2019 до Китаю, можуть отримати грошові призи:
  • перша премія-200 000 юанів
  • 4 других премій - по100 000 юанів
  • 7 третіх премій - по 50 000 юанів.

    Переможцям Конкурсу Hangzhou 2019 буде надана фінансова підтримка з боку уряду Ханчжоу та пропозиції від китайських інвесторів.

    Вимоги Golden Egg до проектів:
    • високий рівень інноваційності
    • наявність бізнес-моделі
    • наявність англомовної презентації

    Вимоги Golden Egg до представника проекту:
    •  вік не перевищує 55 років
    •  рівень освіти не нижче магістра (спеціаліста)
    •  володіння англійською мовою









    YIII Конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2019  пройде з 8 по 10 жовтня.
    Зареєструватися на Конкурс