XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

ІЗОЛЯТОР. Історія одного стартапу.

Є така хвороба - синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ). Люди, що страждають на цю хворобу, відчувають труднощі в концентрації уваги, гіперактивність і погано керовану імпульсивність. На щастя, в наш час з'явилися лікарські препарати, які допомагають боротися з цими симптомами.


А на початку минулого століття хворим СДУГ допомогти було не так просто. Один з приладів для лікування був створений в 1920-і роки відомим американським винахідником, редактором журналу «Наука і винаходи», письменником - фантастом Х'юго Гернсбеком (16.08.1884 - 19.08.1967). Девайс під назвою «Ізолятор» призначався для поліпшення уваги і не дозволяв пацієнтові відволікатися на зовнішні подразники.

Для підвищення фокусування і концентрації уваги гаджет "робив" користувача глухим і обмежував його зір крихітної горизонтальної щілиною, щоб він міг зосередитися виключно на одному рядку тексту при читанні або листі. Шолом підключався до кисневого балона, що не давало підвищуватися рівню вуглекислого газу всередині і вводити пацієнта в стан сонливості.


Обложка журнала "Наука и изобретения"

Незважаючи на те, що Хьюго Гернсбек розробив кілька варіантів шолома і активно просував свій стартап, рекламуючи його в пресі і демонструючи в клініках, девайс так і не став затребуваним медичним гаджетом і стартап Гернсбека провалився.
Джерело:STARTUP NEWS