Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

ІЗОЛЯТОР. Історія одного стартапу.

Є така хвороба - синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ). Люди, що страждають на цю хворобу, відчувають труднощі в концентрації уваги, гіперактивність і погано керовану імпульсивність. На щастя, в наш час з'явилися лікарські препарати, які допомагають боротися з цими симптомами.


А на початку минулого століття хворим СДУГ допомогти було не так просто. Один з приладів для лікування був створений в 1920-і роки відомим американським винахідником, редактором журналу «Наука і винаходи», письменником - фантастом Х'юго Гернсбеком (16.08.1884 - 19.08.1967). Девайс під назвою «Ізолятор» призначався для поліпшення уваги і не дозволяв пацієнтові відволікатися на зовнішні подразники.

Для підвищення фокусування і концентрації уваги гаджет "робив" користувача глухим і обмежував його зір крихітної горизонтальної щілиною, щоб він міг зосередитися виключно на одному рядку тексту при читанні або листі. Шолом підключався до кисневого балона, що не давало підвищуватися рівню вуглекислого газу всередині і вводити пацієнта в стан сонливості.


Обложка журнала "Наука и изобретения"

Незважаючи на те, що Хьюго Гернсбек розробив кілька варіантів шолома і активно просував свій стартап, рекламуючи його в пресі і демонструючи в клініках, девайс так і не став затребуваним медичним гаджетом і стартап Гернсбека провалився.
Джерело:STARTUP NEWS