Чому в Україні закривають відкриті реєстри?

YouControl - це відкрита платформа, яка дає користувачу вичерпну інформацію про юридичних та фізичних осіб-підприємців, допомагає компаніям эфективно мінімізувати ризики у своїй діяльності та уникати різноманітних втрат, допомагає контролювати роботу державних органів, покращувати державні сервіси і створювати нові.  Про платформу відкритих даних YouControl, засновником якої є випускник нашої стартап-школи Сергій Мільман, ми докладно писали на сторінках нашого блогу  До війни завдяки YouControl наша держава мала увійти в трійку світових лідерів по прозорості, а саме цього потребують від нас наші донори з Європейського союзу та Америки. Але з початком війни по вказівці зверху "через ризики для національної безпеки" відкриті дані були закрити. З того часу YouControl постійно адвокатує надважливу тему - відкриття закритих з 24-го лютого публічних реєстрів. Запити до влади не дали результатів, тому компанія звернулась безпосередньо до користувачів YouControl і запитала: яких акту

З днем народження, ТETRIS !

6 червня «Тетріс» виповнилося 35 років. Незважаючи на «поважний вік», ця комп'ютерна гра все ще вважається однією з найкращих головоломок в світі. У неї більш ніж 170 мільйонів копій на всіляких ігрових і комп'ютерних платформах, а кількість платних завантажень гри для мобільних телефонів перевищила 425 мільйонів.

Тетрис

Програма була написана в 1984р радянським програмістом Олексієм Пажитновим.

Він надихнувся класичної головоломкою пентаміно, в якій треба було складати п'ять геометричних фігурок в один прямокутник, і вирішив зробити електронну версію пентаміно. Виявилося, що комп'ютер «Електроніка-60», для якого Олексій і писав цю програму, не справлявся з обробкою даних. Тоді автор модифікував головоломку і на світ з'явився «Тетріс».
За словами Пажитнова, популярність «Тетріс» полягає в кількості використовуваних фігур - їх всього сім. «Сім - це розмір оперативної пам'яті людини. Те, що людина може легко запам'ятати. Семизначний телефон ви можете запам'ятати, а ось восьмизначний - вже складніше. Група з семи чоловік - максимальна група людей, яка може обійтися без начальника. Вісім, як би вони не дружили, скоординуватися вони не зможуть »- говорить автор.


Ну а далі почалася майже детективна історія, тому що перші комерційні версії «Тетріс» вийшли в США. Про авторські права ніхто у автора і не питав. Просто імпортер програмного забезпечення з Угорщини Роберт Стейн продав «народну радянську гру» британської компанії Mirrorsoft. Але, як Ви розумієте, все, що було створено в радянській країні радянською людиною, належало країні, а не людині. Природно, що допустити безкоштовне збагачення капіталістів на радянському продукті було не можна і уряд вирішив навести порядок.

Незрозуміло, скільки совок злупив з «нахабних капіталістів», але автор у обмін на гру отримав квартиру в Москві і персональний комп'ютер 286-ї моделі - нечувана розкіш на ті часи. Як говорив сам програміст, розбиратися з КДБістами - невдячна справа, завжди будеш постраждалою стороною.

Отже, в 1989р права на консольну версію гри отримала компанія Nintendo, якій потрібно було запускати в продаж портативні приставки Game Boy, а «Тетріс» гарантував успіх.

«Якщо ви хочете продавати Game Boy маленьким хлопчикам, то просувайте «Маріо». Якщо хочете продати Game Boy всім - запускайте «Тетріс», - сказав Хенк Роджерс, який зараз керує фірмою Tetris.


Роджерс мав рацію. Лише для однієї консолі GameBoy було продано 35 мільйонів копій.

Багато років потому Пажитнов все ж зумів заробити на своїй грі: його взяла в долю британська компанія, коли випускала чергову версію «Тетріс».

Алексей Пожитнов у автомобиля Тесла с номером Тетрис

А після розпаду СРСР в 1991 році програміст перебрався в США і вже за  чотири роки вступив на роботу в Microsoft.


Ну а програма «Тетріс» зараз зберігається в Бібліотеці Конгресу США в десятці найкращих в історії комп'ютерних ігор. Різні варіації Tetris купили більше 170 мільйонів разів, і чи не щороку виходить чергове видання головоломки. Після «Тетріс» Пажитнов створив близько двох десятків ігор, але жодна з них не стала більш-менш популярною.


Сам же Тетріс давно перестав бути просто грою і став культурним явищем. Психологи говорять про «синдроми Тетріса», а американський журналіст Дан Акерман написав про гру книгу «Ефект Тетріс».

одежда в стиле тетрис


Джерело :Startup NEWS