XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

З днем народження, ТETRIS !

6 червня «Тетріс» виповнилося 35 років. Незважаючи на «поважний вік», ця комп'ютерна гра все ще вважається однією з найкращих головоломок в світі. У неї більш ніж 170 мільйонів копій на всіляких ігрових і комп'ютерних платформах, а кількість платних завантажень гри для мобільних телефонів перевищила 425 мільйонів.

Тетрис

Програма була написана в 1984р радянським програмістом Олексієм Пажитновим.

Він надихнувся класичної головоломкою пентаміно, в якій треба було складати п'ять геометричних фігурок в один прямокутник, і вирішив зробити електронну версію пентаміно. Виявилося, що комп'ютер «Електроніка-60», для якого Олексій і писав цю програму, не справлявся з обробкою даних. Тоді автор модифікував головоломку і на світ з'явився «Тетріс».
За словами Пажитнова, популярність «Тетріс» полягає в кількості використовуваних фігур - їх всього сім. «Сім - це розмір оперативної пам'яті людини. Те, що людина може легко запам'ятати. Семизначний телефон ви можете запам'ятати, а ось восьмизначний - вже складніше. Група з семи чоловік - максимальна група людей, яка може обійтися без начальника. Вісім, як би вони не дружили, скоординуватися вони не зможуть »- говорить автор.


Ну а далі почалася майже детективна історія, тому що перші комерційні версії «Тетріс» вийшли в США. Про авторські права ніхто у автора і не питав. Просто імпортер програмного забезпечення з Угорщини Роберт Стейн продав «народну радянську гру» британської компанії Mirrorsoft. Але, як Ви розумієте, все, що було створено в радянській країні радянською людиною, належало країні, а не людині. Природно, що допустити безкоштовне збагачення капіталістів на радянському продукті було не можна і уряд вирішив навести порядок.

Незрозуміло, скільки совок злупив з «нахабних капіталістів», але автор у обмін на гру отримав квартиру в Москві і персональний комп'ютер 286-ї моделі - нечувана розкіш на ті часи. Як говорив сам програміст, розбиратися з КДБістами - невдячна справа, завжди будеш постраждалою стороною.

Отже, в 1989р права на консольну версію гри отримала компанія Nintendo, якій потрібно було запускати в продаж портативні приставки Game Boy, а «Тетріс» гарантував успіх.

«Якщо ви хочете продавати Game Boy маленьким хлопчикам, то просувайте «Маріо». Якщо хочете продати Game Boy всім - запускайте «Тетріс», - сказав Хенк Роджерс, який зараз керує фірмою Tetris.


Роджерс мав рацію. Лише для однієї консолі GameBoy було продано 35 мільйонів копій.

Багато років потому Пажитнов все ж зумів заробити на своїй грі: його взяла в долю британська компанія, коли випускала чергову версію «Тетріс».

Алексей Пожитнов у автомобиля Тесла с номером Тетрис

А після розпаду СРСР в 1991 році програміст перебрався в США і вже за  чотири роки вступив на роботу в Microsoft.


Ну а програма «Тетріс» зараз зберігається в Бібліотеці Конгресу США в десятці найкращих в історії комп'ютерних ігор. Різні варіації Tetris купили більше 170 мільйонів разів, і чи не щороку виходить чергове видання головоломки. Після «Тетріс» Пажитнов створив близько двох десятків ігор, але жодна з них не стала більш-менш популярною.


Сам же Тетріс давно перестав бути просто грою і став культурним явищем. Психологи говорять про «синдроми Тетріса», а американський журналіст Дан Акерман написав про гру книгу «Ефект Тетріс».

одежда в стиле тетрис


Джерело :Startup NEWS