Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

З днем народження, ТETRIS !

6 червня «Тетріс» виповнилося 35 років. Незважаючи на «поважний вік», ця комп'ютерна гра все ще вважається однією з найкращих головоломок в світі. У неї більш ніж 170 мільйонів копій на всіляких ігрових і комп'ютерних платформах, а кількість платних завантажень гри для мобільних телефонів перевищила 425 мільйонів.

Тетрис

Програма була написана в 1984р радянським програмістом Олексієм Пажитновим.

Він надихнувся класичної головоломкою пентаміно, в якій треба було складати п'ять геометричних фігурок в один прямокутник, і вирішив зробити електронну версію пентаміно. Виявилося, що комп'ютер «Електроніка-60», для якого Олексій і писав цю програму, не справлявся з обробкою даних. Тоді автор модифікував головоломку і на світ з'явився «Тетріс».
За словами Пажитнова, популярність «Тетріс» полягає в кількості використовуваних фігур - їх всього сім. «Сім - це розмір оперативної пам'яті людини. Те, що людина може легко запам'ятати. Семизначний телефон ви можете запам'ятати, а ось восьмизначний - вже складніше. Група з семи чоловік - максимальна група людей, яка може обійтися без начальника. Вісім, як би вони не дружили, скоординуватися вони не зможуть »- говорить автор.


Ну а далі почалася майже детективна історія, тому що перші комерційні версії «Тетріс» вийшли в США. Про авторські права ніхто у автора і не питав. Просто імпортер програмного забезпечення з Угорщини Роберт Стейн продав «народну радянську гру» британської компанії Mirrorsoft. Але, як Ви розумієте, все, що було створено в радянській країні радянською людиною, належало країні, а не людині. Природно, що допустити безкоштовне збагачення капіталістів на радянському продукті було не можна і уряд вирішив навести порядок.

Незрозуміло, скільки совок злупив з «нахабних капіталістів», але автор у обмін на гру отримав квартиру в Москві і персональний комп'ютер 286-ї моделі - нечувана розкіш на ті часи. Як говорив сам програміст, розбиратися з КДБістами - невдячна справа, завжди будеш постраждалою стороною.

Отже, в 1989р права на консольну версію гри отримала компанія Nintendo, якій потрібно було запускати в продаж портативні приставки Game Boy, а «Тетріс» гарантував успіх.

«Якщо ви хочете продавати Game Boy маленьким хлопчикам, то просувайте «Маріо». Якщо хочете продати Game Boy всім - запускайте «Тетріс», - сказав Хенк Роджерс, який зараз керує фірмою Tetris.


Роджерс мав рацію. Лише для однієї консолі GameBoy було продано 35 мільйонів копій.

Багато років потому Пажитнов все ж зумів заробити на своїй грі: його взяла в долю британська компанія, коли випускала чергову версію «Тетріс».

Алексей Пожитнов у автомобиля Тесла с номером Тетрис

А після розпаду СРСР в 1991 році програміст перебрався в США і вже за  чотири роки вступив на роботу в Microsoft.


Ну а програма «Тетріс» зараз зберігається в Бібліотеці Конгресу США в десятці найкращих в історії комп'ютерних ігор. Різні варіації Tetris купили більше 170 мільйонів разів, і чи не щороку виходить чергове видання головоломки. Після «Тетріс» Пажитнов створив близько двох десятків ігор, але жодна з них не стала більш-менш популярною.


Сам же Тетріс давно перестав бути просто грою і став культурним явищем. Психологи говорять про «синдроми Тетріса», а американський журналіст Дан Акерман написав про гру книгу «Ефект Тетріс».

одежда в стиле тетрис


Джерело :Startup NEWS