Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Відкриття Українсько-китайського центру інженерних інновацій

21 травня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відкрито Українсько-китайський центр інженерних інновацій.

Лі Люмін та Михайло Згуровський після відкриття Українсько-китайського центру інженерних інновацій
У церемонії відкриття взяли участь з китайського боку Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй, генеральний директор компанії Zhejiang Golden Egg Science and Technology Лі Люмін, керівник Українсько-китайського центру інженерних інновацій, директор українського філіалу компанії Шанг Мі Чао; з українського – ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков та інші.

«У нас сьогодні дуже важлива подія: ми відкриваємо спільний центр інженерних інновацій. Засновано його завдяки ініціативі відомої компанії з Китайської Народної Республіки Golden Egg. Ми вдячні її керівнику панові Люміну. Менше року пройшло, як під час зустрічі з представниками компанії ми обговорювали цей проект, і ось вже сьогодні ми маємо приємність відкрити цей центр, – сказав Михайло Згуровський на церемонії відкриття. – Попереду в нас великі плани. Ми плануємо спільно проводити фестиваль «Sikorsky Challenge» не лише в Україні, але й в Китаї; ми плануємо попрацювати над відкриттям спільного Українсько-китайського міжнародного інституту; ми плануємо відкрити спільну лабораторію штучного інтелекту. В нас багато цікавої спільної роботи».


Учасники зустрічі обговорили напрями подальшої співпраці та проекти, які пропонується реалізовувати в Центрі, насамперед у галузі штучного інтелекту. І, звісно, умови їхнього впровадження. Зокрема, було підкреслено, що розробки київських політехніків залишатимуться інтелектуальною власністю університету та його партнерів.

«Компанія Golden Egg – не стільки інкубаційна платформа, скільки справжній великий науковий парк. Він має дуже значні обсяги співпраці не лише з Україною, а й з багатьма підприємствами в Китаї та в інших країнах. Відомо, що Київський політехнічний інститут є провідним технічним університетом України і нашим стратегічним партнером. Тому я вважаю, що цей центр може бути не тільки центром співпраці КПІ та Golden Egg, а й платформою для співробітництва Китаю та України», – наголосила у своєму вітальному слові до учасників відкриття Джан Дзюй.

Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй
Варто зауважити, що новий центр створено на виконання одного з пунктів укладеної торік угоди між КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанією «Zhejiang Golden Egg Science andTechnology», положення якої нині активно втілюються у життя обома сторонами.








За матеріалами kpi.ua
Фото Тетяни Кресан