Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Відкриття Українсько-китайського центру інженерних інновацій

21 травня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відкрито Українсько-китайський центр інженерних інновацій.

Лі Люмін та Михайло Згуровський після відкриття Українсько-китайського центру інженерних інновацій
У церемонії відкриття взяли участь з китайського боку Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй, генеральний директор компанії Zhejiang Golden Egg Science and Technology Лі Люмін, керівник Українсько-китайського центру інженерних інновацій, директор українського філіалу компанії Шанг Мі Чао; з українського – ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков та інші.

«У нас сьогодні дуже важлива подія: ми відкриваємо спільний центр інженерних інновацій. Засновано його завдяки ініціативі відомої компанії з Китайської Народної Республіки Golden Egg. Ми вдячні її керівнику панові Люміну. Менше року пройшло, як під час зустрічі з представниками компанії ми обговорювали цей проект, і ось вже сьогодні ми маємо приємність відкрити цей центр, – сказав Михайло Згуровський на церемонії відкриття. – Попереду в нас великі плани. Ми плануємо спільно проводити фестиваль «Sikorsky Challenge» не лише в Україні, але й в Китаї; ми плануємо попрацювати над відкриттям спільного Українсько-китайського міжнародного інституту; ми плануємо відкрити спільну лабораторію штучного інтелекту. В нас багато цікавої спільної роботи».


Учасники зустрічі обговорили напрями подальшої співпраці та проекти, які пропонується реалізовувати в Центрі, насамперед у галузі штучного інтелекту. І, звісно, умови їхнього впровадження. Зокрема, було підкреслено, що розробки київських політехніків залишатимуться інтелектуальною власністю університету та його партнерів.

«Компанія Golden Egg – не стільки інкубаційна платформа, скільки справжній великий науковий парк. Він має дуже значні обсяги співпраці не лише з Україною, а й з багатьма підприємствами в Китаї та в інших країнах. Відомо, що Київський політехнічний інститут є провідним технічним університетом України і нашим стратегічним партнером. Тому я вважаю, що цей центр може бути не тільки центром співпраці КПІ та Golden Egg, а й платформою для співробітництва Китаю та України», – наголосила у своєму вітальному слові до учасників відкриття Джан Дзюй.

Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй
Варто зауважити, що новий центр створено на виконання одного з пунктів укладеної торік угоди між КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанією «Zhejiang Golden Egg Science andTechnology», положення якої нині активно втілюються у життя обома сторонами.








За матеріалами kpi.ua
Фото Тетяни Кресан