21 травня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відкрито Українсько-китайський центр інженерних інновацій.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYkIQ1tq1QjtnEBy3uFyCfj_-51thLSY7Xixve2Ywef_ZU-ScTjWPthEFGGpzINK4M5wI3Cki6V_wfaiB2r_I1QMEO5PgFR8TnJUiDuhanXUgUYTu2i8bEWMa9Hpsmbi2qiwF7hyphenhyphenSDD_oe/s1600/IMG_4886.JPG) |
Лі Люмін та Михайло Згуровський після відкриття Українсько-китайського центру інженерних інновацій |
У церемонії відкриття взяли участь з китайського боку Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй, генеральний директор компанії Zhejiang Golden Egg Science and Technology Лі Люмін, керівник Українсько-китайського центру інженерних інновацій, директор українського філіалу компанії Шанг Мі Чао; з українського – ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков та інші.
«У нас сьогодні дуже важлива подія: ми відкриваємо спільний центр інженерних інновацій. Засновано його завдяки ініціативі відомої компанії з Китайської Народної Республіки Golden Egg. Ми вдячні її керівнику панові Люміну. Менше року пройшло, як під час зустрічі з представниками компанії ми обговорювали цей проект, і ось вже сьогодні ми маємо приємність відкрити цей центр, – сказав Михайло Згуровський на церемонії відкриття. – Попереду в нас великі плани. Ми плануємо спільно проводити фестиваль «Sikorsky Challenge» не лише в Україні, але й в Китаї; ми плануємо попрацювати над відкриттям спільного Українсько-китайського міжнародного інституту; ми плануємо відкрити спільну лабораторію штучного інтелекту. В нас багато цікавої спільної роботи».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhA8foMNVa3Cuhdt1YWM76jepOwQW8a99akQ-IBOOmM4ccC8sTZJ4xiPH_kRW7LzdOfEcM2xXmT9Qb43rlMs0cOJPT-FhS8jbg11gzNrALdTTPWA9PI3oSlX1gZCXCH-Gv43VnndE-t7Y6m/s1600/DSC02433.jpg) |
|
Учасники зустрічі обговорили напрями подальшої співпраці та проекти, які пропонується реалізовувати в Центрі, насамперед у галузі штучного інтелекту. І, звісно, умови їхнього впровадження. Зокрема, було підкреслено, що розробки київських політехніків залишатимуться інтелектуальною власністю університету та його партнерів.
«Компанія Golden Egg – не стільки інкубаційна платформа, скільки справжній великий науковий парк. Він має дуже значні обсяги співпраці не лише з Україною, а й з багатьма підприємствами в Китаї та в інших країнах. Відомо, що Київський політехнічний інститут є провідним технічним університетом України і нашим стратегічним партнером. Тому я вважаю, що цей центр може бути не тільки центром співпраці КПІ та Golden Egg, а й платформою для співробітництва Китаю та України», – наголосила у своєму вітальному слові до учасників відкриття Джан Дзюй.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEga6h4YjSoFBBlDV1a62EzQoK8blfNwa1Y3KMc1JVSqqliM_gAm-BcRUeZRjfnnR9Die4Sv1VJVNKV2re49vV7jMyK4B2PjhOqT78Y9Wj0nNVk5kuy9T5kmKz4vnlNUVuJb2ZHtTaPPIS2P/s1600/IMG_4841.JPG) |
Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Джан Дзюй |
Варто зауважити, що новий центр створено на виконання одного з пунктів укладеної торік угоди між КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанією «Zhejiang Golden Egg Science andTechnology», положення якої нині активно втілюються у життя обома сторонами.
Фото Тетяни Кресан