Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Новини колег:«Sykorsky Challenge Краматорськ» навчає бізнесу школярів


В 2018 році  в Державній Донецькій Машинобудівній Академії (Краматорськ)  стартував проект «Модель стартапів Sykorsky Challenge об’єднує Донбас», фінансово та організаційно підтриманий Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Початок був вдалим. На заключному VІI всеукраїнському фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018 (у Києві) два проекти з нашої Академії стали переможцями й зацікавили інвесторів із фірми Huawei. Треба зазначити, що на фестиваль було подано 132 стартапи з різних регіонів України. А головне те, що за час участі в проекті було підготовлено ряд менторів (викладачів), які можуть учити бізнесу й стартапам інших людей.

Завдяки цьому в Академії стартував новий проект – «Sykorsky Challenge Краматорськ» для школярів. 7 лютого 2019 року в музеї ДДМА зібралося близько 30 школярів і учнів коледжу ДДМА й технікумів міста, які побажали займатися інноваційним бізнесом.

Місією проекту, як наголосив проректор з наукової роботи й міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін на відкритті заходу, є перетворення ідей школярів у прибутковий бізнес. Проект передбачає розвиток інноваційного середовища, у якому молодь буде основною рушійною силою. Також він зазначив, що науковий рівень ДДМА є результатом багаторічного розвитку. Не один рік Академія була територією творчості. Наші науковці, викладачі й студенти мають високий науковий потенціал. Це підтверджено 18-м місцем у Патентній діяльності серед ЗВО України і 28-м місцем серед усіх підприємств і організацій нашої країни.

На відкритті «Sykorsky Challenge Краматорськ» для школярів була присутня Вікторія Толстікова, директор комп’ютерно-навчальної фірми APT, яка протягом багатьох років працювала в інноваційному бізнесі. Вона підкреслила важливість навчання стартапам і бізнесу взагалі. Побажала успіхів учням і пообіцяла підтримку в практичний підготовці.
 

У цікавій формі був проведений вхідний контроль на знання створення та розвитку свого бізнесу і економіки в малому бізнесі. Звісно, що відповіді школярів були невдалими. Це й не дивно, адже в школі цьому, на жаль, не вчать. Тому молода людина часто виходить зі школи, не знаючи всіх можливостей, які відкриваються перед нею. Випускники шкіл, частіше всього, чинять стандартним методом – вступають до наступного навчального закладу, йдуть на підприємство або торгують на базарі. Хто намагається відкрити свій бізнес з нуля, наштовхується на безліч перепон. А виною всьому є відсутність знань.


Тому учням був представлений ментор, доцент Наталя Михайличенко, яка проведе молодь складними дорогами стартапів. А на виході зі школи допоможе створити свій стартап. Необхідно зазначити, що пані Наталія не новачок у бізнесі. Вона кандидат економічних наук, випускниця стартап-школи «Sykorsky Challenge», переможець стартапів у м. Краматорськ і на фестивалі стартапів у м. Київ та керівник проекту iNet for Pet.


У той же день почалися перші заняття. Згодом школярі створять свої перші стартапи і, сподіваємося, знайдуть для них спонсорів і бізнес-партнерів, а надалі отримають вищу освіту й будуть добре уявляти свою дорогу в житті.

Навчання триватиме до березня. А в квітні 2019 року в рамках Днів науки ДДМА відбудеться стартап-фестиваль, на якому будуть представлені кращі проекти талановитої молоді.

За матеріалами dgma.donetsk

Коментарі