Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

В Стартап школі Sikorsky Challege розпочався новий сезон

12 лютого в нашій Стартап школі відбулось перше заняття за програмою "Практика запуску стартапа". Навчання триватиме до 16 квітня і завершиться презентацією проектів перед експертами Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge.


Проекти-переможці автоматично стануть фіналістами YIII Всеукраїнського Конкурсу стартапів Sikorsky Challenge 2019, який пройде в НТУУ "Київський політехнічний інститут" в жовтні цього року. 



Бажаємо всім сил та перемог на нелегкому стартаперському шляху! :)

Коментарі