Випускник нашої стартап-школи Sikorsky Challenge у списку Forbes Asia 30 до 30!

Вітаємо українських засновників японського стартапу FLORA з цим надихаючим  успіхом!  Співзасновики проєкту Анна Крещенко та Іван Селезньов Анна Крещенко: "Рада повідомити, що ми з Іваном увійшли у списку Forbes Asia 30 до 30! Попереду багато хвилювання, багато викликів та можливостей💪. Треба продовжувати працювати, але я пишаюсь, що ми перші українці, які потрапили в список Азії". Анна Крещенко та Іван Селезньов заснували компанію Flora в 2020 році в Кіото.  Проєкт Flora - це інноваційна платформа, яка надає інформацію та психологічну допомогу жінкам у період від статевого дозрівання до менопаузи і призначена зробити здоров'я простим і доступним для кожної жінки. А в Японії, як всі ми знаємо, здоров'ю громадян приділяється особлива увага. Про те, як наш випускник Іван Селезньов опинився в Японії, як долучився до проєкту FLORA, як проєкт розвивався та як залучав інвестиції - читайте на сторінці  нашого блогу За чотири роки існування проєкту до нього приєднались япон

Роботи Amazon дізнаються про присутність людини за сигналом електронного жилета

Найбільший в світі інтернет-магазин Amazon створив для своїх співробітників спеціальний жилет, який знижує ймовірність зіткнення з роботом.


Як повідомляє TechCrunch, жилет повідомляє роботів про присутність людини і, таким чином, забезпечує додатковий захист від потенційного зіткнення.

Компанія Amazon вже давно використовує роботів на своїх складах, оскільки вони працюють в 4-5 разів ефективніше за складських робітників. Роботи - вантажники підвозять товари прямо до пакувальників, скорочуючи час обробки замовлення в шість разів. Робот важить  130 кілограмів, пересувається зі швидкістю до 7,5 кілометрів на годину і може перевозити вантажі масою до 280 кілограмів. "Колективом" роботів  управляє спеціальна централізована система.

Для того, щоб знизити ризик отримання травм при неправильному розпізнаванні людини або при його несподіваній появі, працівники заздалегідь повинні вказувати (через систему управління), в якій зоні складу вони будуть працювати. В цьому випадку планувальник маршрутів направляє роботів іншим шляхом. Однак, такий спосіб не підходить для незапланованих робіт - якщо потрібно, наприклад, відремонтувати робота або підняти на підлогу коробку, що впала, а місце її розташування відомо лише приблизно.

Для вирішення таких проблем компанія розробила додатковий засіб безпеки у вигляді електронного жилета, який повідомляє роботів про присутність поблизу людини. Система управління роботами може на льоту підлаштовувати маршрути, оперативно відстежуючи переміщення людей, а роботи знижують швидкість при появі людини.

Варто відзначити, що зазвичай датчики встановлюються безпосередньо на роботах, і тому рішення Amazon виглядає оригінально - жилет функціонує незалежно від датчиків конкретного робота. Це означає, що якщо датчики конкретного робота будуть несправні, він все одно зможе виявити присутність людини і уникнути зіткнення.Взаємодія між людиною і роботом (Human-robot interaction, HRI) - один з найважливіших напрямків в сучасній робототехніці.

В рамках HRI створюються найрізноманітніші засоби для полегшення комунікації між людиною і роботом: іноді роботу потрібно працювати разом з людиною, а іноді роботи діють автономно. Буває, що стандартного набору датчиків і алгоритмів ухилення від перешкод не вистачає і потужний промисловий маніпулятор може «не помітити» людини.

Наслідки такої нестандартної ситуації можуть бути вельми трагічними. Оригінальна вирішення подібної проблеми запропонували німецькі робототехніки. Вони обладнали робота повітряними подушками безпеки.

Джерело: Startup News

Коментарі