XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Роботи Amazon дізнаються про присутність людини за сигналом електронного жилета

Найбільший в світі інтернет-магазин Amazon створив для своїх співробітників спеціальний жилет, який знижує ймовірність зіткнення з роботом.


Як повідомляє TechCrunch, жилет повідомляє роботів про присутність людини і, таким чином, забезпечує додатковий захист від потенційного зіткнення.

Компанія Amazon вже давно використовує роботів на своїх складах, оскільки вони працюють в 4-5 разів ефективніше за складських робітників. Роботи - вантажники підвозять товари прямо до пакувальників, скорочуючи час обробки замовлення в шість разів. Робот важить  130 кілограмів, пересувається зі швидкістю до 7,5 кілометрів на годину і може перевозити вантажі масою до 280 кілограмів. "Колективом" роботів  управляє спеціальна централізована система.

Для того, щоб знизити ризик отримання травм при неправильному розпізнаванні людини або при його несподіваній появі, працівники заздалегідь повинні вказувати (через систему управління), в якій зоні складу вони будуть працювати. В цьому випадку планувальник маршрутів направляє роботів іншим шляхом. Однак, такий спосіб не підходить для незапланованих робіт - якщо потрібно, наприклад, відремонтувати робота або підняти на підлогу коробку, що впала, а місце її розташування відомо лише приблизно.

Для вирішення таких проблем компанія розробила додатковий засіб безпеки у вигляді електронного жилета, який повідомляє роботів про присутність поблизу людини. Система управління роботами може на льоту підлаштовувати маршрути, оперативно відстежуючи переміщення людей, а роботи знижують швидкість при появі людини.

Варто відзначити, що зазвичай датчики встановлюються безпосередньо на роботах, і тому рішення Amazon виглядає оригінально - жилет функціонує незалежно від датчиків конкретного робота. Це означає, що якщо датчики конкретного робота будуть несправні, він все одно зможе виявити присутність людини і уникнути зіткнення.Взаємодія між людиною і роботом (Human-robot interaction, HRI) - один з найважливіших напрямків в сучасній робототехніці.

В рамках HRI створюються найрізноманітніші засоби для полегшення комунікації між людиною і роботом: іноді роботу потрібно працювати разом з людиною, а іноді роботи діють автономно. Буває, що стандартного набору датчиків і алгоритмів ухилення від перешкод не вистачає і потужний промисловий маніпулятор може «не помітити» людини.

Наслідки такої нестандартної ситуації можуть бути вельми трагічними. Оригінальна вирішення подібної проблеми запропонували німецькі робототехніки. Вони обладнали робота повітряними подушками безпеки.

Джерело: Startup News

Коментарі