Випускник нашої стартап-школи Sikorsky Challenge у списку Forbes Asia 30 до 30!

Вітаємо українських засновників японського стартапу FLORA з цим надихаючим  успіхом!  Співзасновики проєкту Анна Крещенко та Іван Селезньов Анна Крещенко: "Рада повідомити, що ми з Іваном увійшли у списку Forbes Asia 30 до 30! Попереду багато хвилювання, багато викликів та можливостей💪. Треба продовжувати працювати, але я пишаюсь, що ми перші українці, які потрапили в список Азії". Анна Крещенко та Іван Селезньов заснували компанію Flora в 2020 році в Кіото.  Проєкт Flora - це інноваційна платформа, яка надає інформацію та психологічну допомогу жінкам у період від статевого дозрівання до менопаузи і призначена зробити здоров'я простим і доступним для кожної жінки. А в Японії, як всі ми знаємо, здоров'ю громадян приділяється особлива увага. Про те, як наш випускник Іван Селезньов опинився в Японії, як долучився до проєкту FLORA, як проєкт розвивався та як залучав інвестиції - читайте на сторінці  нашого блогу За чотири роки існування проєкту до нього приєднались япон

Кажете Гіперлуп, Тесла?!! Ілон Маск презентував таке, що змінить хід історії нашої цивілізації

Ідея перетворити дахи будинків в сонячні батареї марила в повітрі, адже традиційно накопичувачі сонячної енергії встановлюються на покрівлю. Але втілити це в робочий проект з комерційним впровадженням вдалося лише Ілону Маску.


Ви, мабуть , чули, що Tesla Motors, творцем і керівником якої і є Маск, за 2,6 млрд доларів поглинула компанію SolarCity?

Раніше стартап працював над різними проектами з єдиною метою: зробити сонячну енергію простіше і ближче для кінцевого користувача. Результатом співпраці Tesla і SolarCity став новий дах для електромобілів компанії, який дозволяє менше думати про підзарядку авто, а другим, більш гучним і ефектним продуктом став інноваційний матеріал для даху, який отримав назву Solar Roof.

Solar Roof - характеристики і принцип роботи. 

На вигляд новий матеріал - звичайна черепиця, якої достатньо на ринку. Вона випускається в чотирьох варіаціях: текстурована (Textured Glass), шиферна (State Glass), тосканська (Tuscan Glass) і матова (Smooth Glass). Насправді ж це - високотехнологічне покриття, яке може якщо не повністю замінити зовнішнє електропостачання, то істотно його зекономити. На сьогоднішній день прямі конкуренти в цій області відсутні, що разом із зростанням популярності проектів альтернативних джерелах енергії зробило новий продукт ультрапопулярним.

Сонячна черепиця Tesla Solar Roof замість звичайної покрівлі. 

В основі Solar Roof - склокераміка, виробництво якої давно налагоджено і не викликає складнощів. Усередині матеріалу - спеціальне покриття, яке дозволяє накопичувати сонячну енергію і трансформувати її в електричну. Домашній генератор Powerwall, який пропонується в комплекті з покрівлею, дозволитьє ефективно використовувати все сонячне світло, що падає на будівлю. У порівнянні з традиційними сонячними панелями, новий матеріал всього на 2% поступається за ефективністю, але вже сьогодні ведуться роботи з усунення різниці для того, щоб зробити покриття максимально продуктивним.


Впровадження і ціна.

За словами Ілона Маска, компанія робить все, щоб у людей не виникало бажання придбати замість Solar Roof  інше покриття. І для цього є всі передумови:

- склокераміка є вкрай міцним матеріалом, який може служити десятки років без втрати зовнішнього вигляду і якостей. Маск стверджує, що його черепиця протримається довше самого будинку;

- відмінний зовнішній вигляд, який забезпечує покриття, влаштує найвимогливішого користувача. Тим більше, що представлені на презентації текстури - тільки початок, і до моменту комерційного виходу їх буде набагато більше;

- доступна вартість - головна перевага Solar Roof. Якщо раніше йшлося про те, що інноваційна покрівля - це інвестиція в майбутнє, і з часом за рахунок накопиченої енергії вона зможе себе окупити, то сьогодні Ілон Маск стверджує: новий матеріал дешевше традиційних покриттів навіть без урахування економії на електриці. Простіше кажучи, купувати її вигідно відразу, не чекаючи окупності.

По суті, у потенційних покупців такі питання взагалі не виникнуть : низька вартість, довговічність, відмінний зовнішній вигляд, а також можливість економити на електроенергії за допомогою природоохоронних технологій і відновлюваних джерел. Кому знадобиться щось інше?

Згідно з інформацією Tesla, середня вартість квадратного метра сонячної даху становить $ 235  для тих випадків, коли не всі плитки покрівлі будуть оснащені сонячними панелями. Для оптимального ефекту компанія пропонує комбінувати черепицю з інтегрованими фотоелементами (378$ за кв.метр) зі звичайними плитками (99$ за кв.метh). При цьому зовні черепиця з сонячними панелями не буде відрізнятися від звичайної.


За матеріалами buildingTECH

Коментарі