Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Перший етап навчання за програмою "Практика запуску стартапа" завершився.

20 грудня 2018 в Стартап школі Sikorsky Challenge відбулось останнє в цьому році заняття, на якому були презентовані 3 проекти.


1. Дитячий автомобільний утримаючий пристрій  "KEA is officially evolution"


Євген Кравець, автор проекту "Дитячий автомобільний утримаючий пристрій  "KEA is officially evolution"
Універсальний  утримаючий пристрій створений для пасивної безпеки пасажирів транспорту.

Технологія базується на інноваційній ідеї точкового кріплення універсальних утримаючих пристроїв з використанням системи Isofix.  Технологічна схема конструкції кріплення пасків до корпусу автомобіля та розроблена схема  фіксації пасажира пасками безпеки відрізняються простотою, використанням звичайних матеріалів (ремень, карабін, петлі isofix)  та сприяють підвищенню пасивної безпеки пасажирів.

2.Низьковуглеводгі хлібобулочні вироби та продукти десертного призначення

Гончарук Олена, старший науковий співробітник Інституту хімії поверхні ім.О.О. Чуйка НАН України

Командою розроблені технології та рецептури випікання хлібобулочних виробів на основі низьковуглеводних видів борошна  та  низькокалорійного вершкового морозива, що не містить цукру та фруктози.

3. Технологія та обладнання для виробництва терморозширеного графіту

Науковий співробітник Інституту газу НАН України Євген Стративнов
Терморозширений графіт завдяки своїм властивостям (інертний, здатний пресуватися у форму без сполучних, з високою алгезією до органічних рідин) затребуваний  в екологічних та технічних процесах з високим ступенем розширення і низьким вмістом домішок.

Поздоровляємо команди і бажаємо плідної роботи над проектами у наступному році.

Коментарі