Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

«СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» ОБ’ЄДНУЄ ДОНБАС

Друзі, з 20 лютого 2018 року на сході України стартував проект "МОДЕЛЬ СТАРТАПІВ «СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» ОБ’ЄДНУЄ ДОНБАС", фінансово та організаційно підтриманий Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 


Місія проекту – перетворити перспективний, але знесилений війною східний регіон України на вітчизняну «Кремнієву долину», розбудувати мережу інноваційних кластерів, в яких молодь Донбасу зможе навчатися інноваційному підприємництву та перетворювати свої креативні ідеї в успішні стартап-компанії.

Проект передбачає розвиток інноваційного середовища у ВНЗ Донецької та Луганської областей як складової частини загальноукраїнської університетської інноваційної екосистеми.

Для виконання цієї місії будуть залучені інноваційний холдинг «СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» (м. Київ), міжнародні та вітчизняні тренери з інноваційного підприємництва.

Невдовзі на базі Донецького національного технічного університету, Донбаської державної машинобудівної академії, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля запрацюють Стартап школи «Sikorsky Challenge».

На базі Cтартап шкіл за методиками Sikorsky Challenge пройдуть навчання:
  • менеджери (організатори, координатори) університетських Стартап шкіл
  • тренери з підготовки стартаперів
  • студенти, аспіранти, науковці, інженери та винахідники з основ інноваційного підприємництва.

Після завершення навчання передбачено участь перспективних проектів випускників Стартап шкіл у конкурсах, пошук інвесторів та відкриття стартап-компаній.


Запрошуємо до участі всіх бажаючих задля того, щоб «СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» ОБ’ЄДНАВ ДОНБАС

Коментарі