З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т
Open World - унікальний український стартап для незрячих людей
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
Twitter
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Революцією для незрячих назвав цей проект Ігор Кушнір, незрячий тренер курсів з невізуальної доступності сенсорних пристроїв.
Андрій Коноваленко, Леся Кондратюк, Іван Селєзньов
В команді проекту знайомі обличчя - Андрій Коноваленко та Іван Селезньов - випускники Стартап школи Sikorsky Challenge та Леся Кондратюк - business developer і директор по зв'язках із громадськістю у проекті Open World.
На сьогодні у команди два унікальних технологічних проекти - CamTouch і Open World.
CamTouch - це перший проект Андрія Коноваленка. Ще в школі він розробив стилос, який дозволяє перетворити будь-яку поверхню на інтерактивну: можна спроектувати зображення на стіну, стелю, підлогу; можна на людину. Вартість такої мультимедійної розробки всього 139$, що робить її дуже конкурентоспроможною. Забезпечити смарт бордами школи є дуже дорого (середня ціна cмарт борду складає 700-800$). Але, оскільки, майже кожна школа має проектор, то використання CamTouch вирішує проблему інтерактивної дошкиза невеликі кошти.
Місія другого проекту Open World - зробити міста "видимими" для незрячих людей за допомогою спеціального мобільного додатку і BLE-маячків, управління якими буде здійснюватися через створений для цього сайт. Ці спеціальні пристрої оснащені технологією Bluetooth Low Energy, які передають сигнал мобільного пристрою при наближенні його на певну відстань (наприклад, в радіусі п'яти метрів). При цьому мобільний додаток повідомляє користувача про повідомлення. На відміну від більш дорогого GPS, BLE-маячки споживають менше енергії.
Технологія сигнальних маячків для незрячих людей розроблена інженером Ванею Селезньовим. Він починав з розробки гаджетів для допомоги незрячим. Спочатку це була рукавичка, потім перстень, який орієнтував в просторі; але потім команда вирішила, що набагато корисніше було би розробити щось більш універсальне, що могло допомагати всім, а не лише індивідуально. Власне так проект потрапив в IT лабораторію. До проекту долучився Андрій Коноваленко, як IT розробник і Леся Кондратюк, як business developer по розвитку бізнесу, зв’язками з компаніями, громадськими організаціями. Плюс з командою почали співпрацювати двоє незрячих консультантів: це Василь Закревський чотириразовий призер Паралімпійських ігор та Ігор Кушнір, можна сказати, професійний тестувальник різних гаджетів для незрячих.
З лабораторії команда перейшла у бізнес-інкубатор "1991" і вже за час існування проекту (з січня 2016 року) їй вдалося розбудувати інфраструктуру виробництва, постачання, патентування маячків; і вже в березні у них буде промислова партія. Наразі команда має замовлення на більш ніж 600 маячків з різних міст України: Львів, Чернівці, Дніпро, Кривий Ріг, Краматорськ, Луцьк, Рівне, ну і Київ, де зроблена пілотна тестова версія – встановили 10 маячків на Майдані Незалежності.
Універсальність маячків - у способі їх використання. Такі маячки називаються "біконами" - поширена зараз у світі технологія, використовується в indoor навігації, а також для різних маркетингових цілей. Особливість маячка Open World в тому, що в ньому є динамік і він тепер вміє говорити; такого раніше не існувало і такі бікони обмежувались лише звуковим сигналом.
В планах авторів проекту встановити BLE-маячки на автобусах, аптеках, школах, та інших міських об'єктах. Якщо до зупинки під'їде автобус з маячком, то користувач дізнається, що це за номер і за яким маршрутом він рухається. Якщо підійти до аптеки, на якій є сенсор, додаток розповість про графік її роботи, акціях і т.д. Окрім того, люди з обмеженими можливостями зможуть переключати світлофори, аби безпечно перейти дорогу. Для того, щоб програма запрацювала на повну силу, необхідно, щоб муніципальна влада оснастили bluetooth-маячками хоча б основні об'єкти інфраструктури.
Проектом вже зацікавились в Іспанії, але інформацію за кордон поки не поширюють - треба отримати патент, а вже після цього виходити на закордонний ринок. Якщо буде можливість виготовляти великі партії, то команда готова співпрацювати з такими великими ринками, як наприклад, Китай.
Нещодавно команда проекту в рамках програми обміну студентів побувала в Кіото, де також презентувала свій проект.
Коментарі
Дописати коментар