Надзвичайно успішних людей вирізняє одна риса: професор з Гарварду її назвав

Професор Гарвардської бізнес-школи Джозеф Фуллер провів кілька років, працюючи з найуспішнішими людьми світу та вивчаючи їх – від керівників зі списку Fortune 500 до лауреатів Нобелівської премії. Він виявив, що дуже успішних людей відрізняє від усіх інших не їхня впевненість чи ділова хватка. Вирішальну роль відіграє їхня здатність до адаптації, пише CNBC Make It. "Вони не прив'язані до якогось заздалегідь визначеного кар'єрного шляху, який вони обрали, коли були студентами або починали свою першу роботу. Вони відкриті до несподіваних можливостей і приймають зміни, а не бояться їх", – розповідає він. Ставити кар'єрні цілі та визначати терміни для їх досягнення – це чудово. Небезпека, за словами Фуллера, полягає в тому, що ви так сильно схиляєтеся до своїх переконань, що стаєте закритими для зміни шляху. Наприклад, ви можете відмовитися від роботи в невеликому стартапі, який вас цікавить і добре оплачується, тому що ви завжди планували працювати у великій, відомій

Інтелектуальна власність стартапу та його захист.

26 жовтня 2017 в Інноваційному центрі підприємництва НТУУ КПІ відбулась робоча зустріч команд проектів, що підписали договір про співпрацю з Інноваційним холдінгом Sikorsky Challenge, з фахівцями  холдінгу.


Ця зустріч була присвячена захисту інтелектуальної власності стартапів - важливому етапу роботи з проектами. Інноваційний холдінг представляли Павло  Цибульов, сертифікований тренер Європейської програми «Inno Enterprise» «Розвиток інновацій» та Олена  Орешнікова, патентний повірений НТУУ "КПІ".

Незалежно від того, який у Вас стартап-проект (софтверний, хардверний, інноваційний сервіс або крафтовий продукт харчування), існують загальні принципи правового захисту інтелектуальної власності. Першою цінністю стартапу є його бренд, який Ви будете просувати. Тому  для початку потрібно подбати про захист торгової марки.

Молоді команди рідко замислюються над цим, але досягнувши певної популярності і заробивши репутацію, вони повертаються до питання захисту бренду. В іншому випадку можуть виникнути деякі ускладнення. Хтось, наприклад, встигне зареєструвати Вашу назву як марку раніше або навіть спеціально використати назву, щоб скористатися Вашою  репутацією або зруйнувати її.

Наступний важливий момент захисту інтелектуальної власності  - отримання патенту. Це дуже важливий елемент просування інноваційного стартапу. Якщо Ви хочете мати ексклюзивні права на свою розробку, можливість продавати або передавати їх, то без цього не обійтися.

Для початку необхідно провести патентний пошук, щоб переконатися у новизні свого продукту на світовому ринку. Патентний повірений допоможе Вам перевірити «патентну чистоту» проекту і за результатами пошуку разом з Вами вирішити, який саме патент Вам необхідно  отримати.Питання патентування інтелектуальної власності в стартапі не таке вже і просте. Все залежить від того, для чого Вам потрібен патент і як Ви збираєтеся просувати і масштабувати Ваш стартап.

Ви можете запатентувати об'єкт авторського права і отримати «іміджевий патент», в якому будуть дотримані всі формальності, але при реальному судовому розгляді він не допоможе захистити Ваші права. А можна запатентувати об'єкт промислової власності з високим винахідницьким рівнем і довести, що подібного в світі ще не реєстрували. Тоді патент буде «робочим».

Для охорони авторських прав на пристрої або технології в багатьох країнах виділяють патенти на винахід та на корисну модель. Для них існують свої критерії оцінки. Наприклад, патенти на «корисну модель», які  досить популярні в Україні, не існують у багатьох інших країнах.
Але навіть за умови, що Вам вдасться отримати охоронний документ на інтелектуальну власність свого стартапу, це не означає, що всі питання в цій галузі будуть вирішені. Конкуренти легко можуть оскаржити Ваші документи і відкликати Ваш патент.

Так що ж робити? Відповідь проста. Працювати з фахівцями і професіоналами! Саме такі люди будуть працювати з Вами в Інноваційному холдінгу Sikorsky Challenge.
Таня Кресан для блогу Стартап школи Sikorsky Challenge

Коментарі