Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Цікаво, а чому багатії нової епохи носять одне і те ж кожен день?

Рух по "знищенню шаф" набирає обертів. В моду входить "Fast Fashion". Це коли люди навмисно "не заморочуються" з приводу свого стилю. І одягають вранці перше, що намацали спросоння.

Це своєрідна відповідь кращих представників сучасного світу на нав'язувану культуру "слідування трендам". Але справа не тільки в протесті.



Сьогодні модно те, що "практично" і не віднімає "занадто багато часу".
Тренд, як не дивно, заклав зовсім не модник, а бізнесмен. Стів Джобс. Всі знають, що в другій половині життя він дотримувався одного і того ж дрес-коду: сині класичні джинси Levi's, чорна водолазка з високим горлом і білі спортивні кросівки New Balance.

Приблизно так само поводиться і Марк Цукерберг. Він не зраджує  темно-синім джинсам і сірій футболці або толстовці.

Саме з подачі цих двох явище стало мейнстрімом. Принаймні, в Сполучених Штатах.

Якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, якого біса деякі мільярдери носять одне і те ж  кожен день, хоча можуть дозволити собі абсолютно будь-який одяг, то ось вам 6 переконливих причин, що пояснюють, навіщо вони це роблять.
1. Менше рішень - менше втома.
 
Цей феномен вже помітили і довели вчені-психологи. Про нього навіть написано в "Вікіпедії". Суть в тому, що для вашого мозку немає ніякої різниці: важливе ви приймаєте рішення чи ні. На рішення, що надіти перед поїздкою в офіс, він витратить стільки ж енергії, як і на рішення, чи варто попросити у боса надбавку.

Для людей, які приймають важливі рішення щодня, видалення з життя навіть одного щоденного питання - це вже щось. Відмовтеся від відповідей на "зайві" питання - і у вас залишиться більше ментального простору і енергії на інші важливі справи і завдання.

Цьому правилу слід, наприклад, президент США Барак Обама."Ви могли помітити, що я ношу тільки сірі і блакитні костюми. Я намагаюся скоротити кількість прийнятих рішень. І я не хочу думати над тим, що мені є або носити. У мене багато інших важливих питань, які потребують відповідей! ".


Всі деталі, пов'язані з його гардеробом і їжею, вирішує його дружина Мішель.

Марк Цукерберг робить те ж саме з тих же причин. Більш того, молодий мільярдер досі їздить на старій Honda Accord. Просто не хоче міняти автомобіль, щоб не довелося витрачати час на "адаптацію" до нього.

Ну, ви зрозуміли: цей хлопець не купує Ferrari тільки тому, що не хоче вчитися на ній їздити!"Я відчуваю, що не зможу робити свою роботу, якщо буду витрачати енергію і сили на дурні і необов'язкові в житті речі, а не присвячувати себе створенню нових продуктів і послуг", - пояснює він.

2. Менше часу витрачається даремно.
 
Ми навіть не підозрюємо, скільки всього можна встигнути, якщо не робити в житті нічого зайвого. Але як тільки ви почнете це робити, то зрозумієте, що відкрили нове життя, повну свободи і можливостей!

П'ять років тому я вперше спробував взяти участь в експерименті Project 333. Суть в тому, щоб за три місяці скоротити кількість предметів особистого гардеробу до 33. Дико проста ідея виявилася ще й дико корисною.

Я швидко виявив головна перевага мінімалістичного гардероба: ви даруєте собі час. Вранці вам стає легше зібратися на роботу. Ви не витрачаєте час на виснажливий шопінг. Менше часу витрачаєте на прання і прасування.

3. Менше стресу.
 
Матильда Каль, арт-директор з Нью-Йорка, теж носить одні й ті ж наряди кожен день. Вона вважає, що це дозволяє їй позбутися від "зайвого стресу", пов'язаного з необхідністю продумувати свій зовнішній вигляд вже через кілька хвилин після пробудження.
"Це занадто формально? А це - як-то вульгарно? Чи не занадто коротке це плаття? Який би вибір я не робила, потім часто все одно шкодувала про це вже на вулиці. Тепер я знаю, що шовкова біла сорочка і чорні брюки - це відмінний вибір завжди. І ви сказали "ні" ще одному джерелу неспокою протягом дня ", - пояснює вона.

4. Менше часу витрачається даремно.
 
Крістофер Нолан створив деякі з найкрутіших комерційних фільмів в історії. "Початок", наприклад. Або "Інтерстеллар". А ще "Престиж", "Пам'ятай" і два останніх "Бетмена".
Так ось, в інтерв'ю New York Times Magazine він сказав, що "вирішувати щоранку, що надіти - значить, даремно витрачати своє життя". Тепер він не змінює вузькому темному піджаку, блакитній сорочці і чорних штанів.Нолана турбує не тільки проблема з рішеннями, але і час, який витрачається на шопінг, а потім - на складання і перекладання одягу в шафі.

5. Це ознака зрілості.

Аліса Грегорі, письменник з Нью-Йорка, в інтерв'ю журналу J.Crew зазначила, що люди повинні ставитися до одягу, як до уніформи, але модна індустрія запудрює  їм мізки.

"Одяг - це найдешевший, простий і розумний" спосіб відчути себе знаменитістю. І якщо ви продовжуєте вбиратися досі, то це швидше ознака ментальної незрілості. Тому що з віком у всіх людей пріоритети змінюються. Тільки в віком розумієш, що комфорт важливіше модних тенденцій ", - пояснює вона.

Сама Аліса завжди носить тільки темні кофти і джинси.

6. Менше грошей буде витрачено даремно.
 
Середній американець витрачає на одяг $ 1700  в рік. Українці витрачають на неї близько 10% свого бюджету. Може здатися, що не так і багато, але ж в більшості випадків ви витрачаєте гроші на одяг, хоча зовсім не потребуєте його. У 1930 році у середній американській жінки було 9 нарядів. Зараз їх - 30, і ця цифра зростає.

Якби ви ставилися до свого іміджу не так уважно, то напевно знайшли б цим грошам краще застосування.

Ми - представники суспільства, яке тоне в непотрібних речах. Людям потрібен хоча б ковток свободи в їх повсякденному споживчому рабстве.Попробуйте щось нове: позбудьтеся від половини вмісту своєї шафи! І ви зрозумієте, що вам є ще над чим рости. У ментальному плані.
Зрештою, ті, хто проповідує принципи мінімалізму, краще працюють, відчувають менше стресу, рідше відволікаються, витрачають менше грошей і мають в житті більше спокою.

По матеріалам ресурса marsvenuss 

Коментарі