XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Цікаво, а чому багатії нової епохи носять одне і те ж кожен день?

Рух по "знищенню шаф" набирає обертів. В моду входить "Fast Fashion". Це коли люди навмисно "не заморочуються" з приводу свого стилю. І одягають вранці перше, що намацали спросоння.

Це своєрідна відповідь кращих представників сучасного світу на нав'язувану культуру "слідування трендам". Але справа не тільки в протесті.Сьогодні модно те, що "практично" і не віднімає "занадто багато часу".
Тренд, як не дивно, заклав зовсім не модник, а бізнесмен. Стів Джобс. Всі знають, що в другій половині життя він дотримувався одного і того ж дрес-коду: сині класичні джинси Levi's, чорна водолазка з високим горлом і білі спортивні кросівки New Balance.

Приблизно так само поводиться і Марк Цукерберг. Він не зраджує  темно-синім джинсам і сірій футболці або толстовці.

Саме з подачі цих двох явище стало мейнстрімом. Принаймні, в Сполучених Штатах.

Якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, якого біса деякі мільярдери носять одне і те ж  кожен день, хоча можуть дозволити собі абсолютно будь-який одяг, то ось вам 6 переконливих причин, що пояснюють, навіщо вони це роблять.
1. Менше рішень - менше втома.
 
Цей феномен вже помітили і довели вчені-психологи. Про нього навіть написано в "Вікіпедії". Суть в тому, що для вашого мозку немає ніякої різниці: важливе ви приймаєте рішення чи ні. На рішення, що надіти перед поїздкою в офіс, він витратить стільки ж енергії, як і на рішення, чи варто попросити у боса надбавку.

Для людей, які приймають важливі рішення щодня, видалення з життя навіть одного щоденного питання - це вже щось. Відмовтеся від відповідей на "зайві" питання - і у вас залишиться більше ментального простору і енергії на інші важливі справи і завдання.

Цьому правилу слід, наприклад, президент США Барак Обама."Ви могли помітити, що я ношу тільки сірі і блакитні костюми. Я намагаюся скоротити кількість прийнятих рішень. І я не хочу думати над тим, що мені є або носити. У мене багато інших важливих питань, які потребують відповідей! ".


Всі деталі, пов'язані з його гардеробом і їжею, вирішує його дружина Мішель.

Марк Цукерберг робить те ж саме з тих же причин. Більш того, молодий мільярдер досі їздить на старій Honda Accord. Просто не хоче міняти автомобіль, щоб не довелося витрачати час на "адаптацію" до нього.

Ну, ви зрозуміли: цей хлопець не купує Ferrari тільки тому, що не хоче вчитися на ній їздити!"Я відчуваю, що не зможу робити свою роботу, якщо буду витрачати енергію і сили на дурні і необов'язкові в житті речі, а не присвячувати себе створенню нових продуктів і послуг", - пояснює він.

2. Менше часу витрачається даремно.
 
Ми навіть не підозрюємо, скільки всього можна встигнути, якщо не робити в житті нічого зайвого. Але як тільки ви почнете це робити, то зрозумієте, що відкрили нове життя, повну свободи і можливостей!

П'ять років тому я вперше спробував взяти участь в експерименті Project 333. Суть в тому, щоб за три місяці скоротити кількість предметів особистого гардеробу до 33. Дико проста ідея виявилася ще й дико корисною.

Я швидко виявив головна перевага мінімалістичного гардероба: ви даруєте собі час. Вранці вам стає легше зібратися на роботу. Ви не витрачаєте час на виснажливий шопінг. Менше часу витрачаєте на прання і прасування.

3. Менше стресу.
 
Матильда Каль, арт-директор з Нью-Йорка, теж носить одні й ті ж наряди кожен день. Вона вважає, що це дозволяє їй позбутися від "зайвого стресу", пов'язаного з необхідністю продумувати свій зовнішній вигляд вже через кілька хвилин після пробудження.
"Це занадто формально? А це - як-то вульгарно? Чи не занадто коротке це плаття? Який би вибір я не робила, потім часто все одно шкодувала про це вже на вулиці. Тепер я знаю, що шовкова біла сорочка і чорні брюки - це відмінний вибір завжди. І ви сказали "ні" ще одному джерелу неспокою протягом дня ", - пояснює вона.

4. Менше часу витрачається даремно.
 
Крістофер Нолан створив деякі з найкрутіших комерційних фільмів в історії. "Початок", наприклад. Або "Інтерстеллар". А ще "Престиж", "Пам'ятай" і два останніх "Бетмена".
Так ось, в інтерв'ю New York Times Magazine він сказав, що "вирішувати щоранку, що надіти - значить, даремно витрачати своє життя". Тепер він не змінює вузькому темному піджаку, блакитній сорочці і чорних штанів.Нолана турбує не тільки проблема з рішеннями, але і час, який витрачається на шопінг, а потім - на складання і перекладання одягу в шафі.

5. Це ознака зрілості.

Аліса Грегорі, письменник з Нью-Йорка, в інтерв'ю журналу J.Crew зазначила, що люди повинні ставитися до одягу, як до уніформи, але модна індустрія запудрює  їм мізки.

"Одяг - це найдешевший, простий і розумний" спосіб відчути себе знаменитістю. І якщо ви продовжуєте вбиратися досі, то це швидше ознака ментальної незрілості. Тому що з віком у всіх людей пріоритети змінюються. Тільки в віком розумієш, що комфорт важливіше модних тенденцій ", - пояснює вона.

Сама Аліса завжди носить тільки темні кофти і джинси.

6. Менше грошей буде витрачено даремно.
 
Середній американець витрачає на одяг $ 1700  в рік. Українці витрачають на неї близько 10% свого бюджету. Може здатися, що не так і багато, але ж в більшості випадків ви витрачаєте гроші на одяг, хоча зовсім не потребуєте його. У 1930 році у середній американській жінки було 9 нарядів. Зараз їх - 30, і ця цифра зростає.

Якби ви ставилися до свого іміджу не так уважно, то напевно знайшли б цим грошам краще застосування.

Ми - представники суспільства, яке тоне в непотрібних речах. Людям потрібен хоча б ковток свободи в їх повсякденному споживчому рабстве.Попробуйте щось нове: позбудьтеся від половини вмісту своєї шафи! І ви зрозумієте, що вам є ще над чим рости. У ментальному плані.
Зрештою, ті, хто проповідує принципи мінімалізму, краще працюють, відчувають менше стресу, рідше відволікаються, витрачають менше грошей і мають в житті більше спокою.

По матеріалам ресурса marsvenuss 

Коментарі