Мінцифра та Генштаб ЗСУ створюють Армію дронів

Міністерство цифрової трансформації разом з Генштабом ЗСУ та UNITED24 збирає Армію дронів. Метою акції є покриття дронами всієї лінії фронту довжиною близько 2470 км. Армія дронів дозволить моніторити дії ворога, змінювати військові стратегії і в подальшому зберегти якомога більше життів військових. У цьому їм допоможе технологічна Армія дронів. Допомогти ЗСУ і долучитися до збору можна з будь-якого куточка світу й внести свій донейт у два кліки через платформу UNITED24. Або задонатити власний дрон. Комплексна програма з UNITED24 дозволить нам не тільки закуповувати дрони, а й ремонтувати їх, оперативно замінювати, а також проводити навчання пілотів. Перші дрони До ініціативи першим долучився Олег Гороховський та Монобанк. Разом зі своїми клієнтами всього за декілька днів вони зібрали понад 64 млн гривень. А це вже два безпілотних авіаційних комплекси Warmate! За першу ж добу отримали не тільки мільйони гривень донатів на безпілотники для повітряної розвідки, але й сотні повідомлень у

Bardzo dobry - лейтмотив україно-польського Круглого столу.

Bardzo dobry  - саме ці слова звучали найчастіше на україно-польському Круглому Столі, що пройшов 7 квітня 2017 в інноваційному центрі НТУУ "КПІ" . Захід був складовою Форуму ректорів вищих технічних навчальних заходів України та республіки Польща і  був присвячений створенню європейської мережі стартап шкіл та спільного інноваційного середовища. 


Нагадаємо, перша в Україні Стартап школа була створена в 2014 році на базі  НТТУ "Київський політехнічний інститут ім.Ігоря Сікорського". В 2016 році за допомоги та за методиками київської  Стартап школи Sikorsky Challenge  відкрилася школа в м.Баку (Азербайджан), в кінці  2016- на початку 2017 - стартап школи в містах Вінниця та Мариупіль. У червні 2017 року планується відкриття школи в м.Дніпро. Незабаром з'явиться своя стартап школа і в республіці Білорусь. Причому, всі школи створюються на базі вищих навчальних закладів.

Тому україно-польську подію 7 квітня без перебільшення можна вважати логічним продовженням розбудови мережі стартап шкіл. Адже метою Круглого столу було обговорення потреб і можливостей щодо розвитку спільного інноваційного середовища українських та польських університетів, основою якого може стати україно-польська мережа університетських Стартап Шкіл.

З української сторони у круглому столі взяли участь:
 • Згуровський Михайло, ректор НТУУ "КПІ ім.Ігоря Сікорського", керівник проекту  інноваційна екосистема Sikorsky Challenge
 • Малюкова Інна, директор Інституту післядипломної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського, керівник проекту Cтартап школа Sikorsky Challenge,
 • Володимир Гнат, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка»
 • Костянтин Коваль, керівник Стартап школи Sikorsky Challenge Вінницького національного технічного університету
 • Ігор Ленцов, проректор з наукової роботи Приазовського державного технічного університет, керівник стартап школи в Маріуполі. 


З польської сторони:
 • Катаржина Вальчик-Матушик, замісник директора, Національний контактний пункт науково-дослідних програм ЄС, Голова Асоціації TOP-500 Innovators
 • Аркадіус Мезик - ректор сілезьського технологічного уіверситету
 • Біанка Шівіньська, Голова Науково-освітнього фонду Perspektywy
 • Пшемислав Секальський - співзасновник Міждисциплінарної школи інновацій (ISI), Технологічний університет м. Лодзь
 • Кінга Куровська


Катаржина Вальчик-Матушик, модератор Круглого столу,   познайомила учасників Столу з організаційною інфраструктурою інноваційних підприємств Польщі та засобів їхньої  взаїмодії с ЄС. Біанка Шівінські на прикладі суто жіночого інноваційного середовища розповіла про ефективні інструменти та успішні приклади співпраці науки та бізнесу.  Пшемислав Секальський поділився своїм баченням перспектив та стратегії розвитку технопарків. 

Польські колеги говорили також про стратегії та інструменти промоції локальних інноваційних середовищ та про ефективність політики держав Європейського союзу з розвитку інноваційних середовищ.


В свою чергу, українська сторона розповіла про власні досягнення в справі розбудови інноваційного потенціалу України на прикладі створення та функціонування Стартап шкіл в різних регіонах України. Інна Малюкова розповіла про про першу в Україні Стартап школу Sikorsky Challenge в Києві, Костянтин Коваль та Ігор Ленцов  - про першу групу випускників своїх Стартап шкіл та особливості  інноваційного клімату в своїх регіонах.В процесі обговорень Юрій  Богачков (НТУУ КПІ) запитав: "В Україні є проблеми взаємодії у трикутнику Школяр-Студент-Работодавець. Як ви у себе в Польщі вирішуєте цю проблему?"

На це питання відповіли одразу троє польських спікерів. Катаржина Вальчик-Матушик сказала, що їх студенти починають працювати з  3-4 курсів і тому ще в університеті знайомляться зі світом праці. Аркадіус Мезик зауважив, що поляки намагаються підходити до цього питання системно - з молоддю робота починається ще в школі, потім - супровід студентів  в процесі навчання в університетах і підтримка зв'язку  після завершення навчання. А Роман Касузнськи, віце -ректор Білостокського технологічного університету розповів про спільні польско-литовсько-українські проекти по залученню молоді в інноваційну діяльність в металургійній галузі.


Насамкінець Круглого столу Володир Гнат зачитав  погоджені сторонами рекомендації на майбутнє:

 • Створення україно-польської мережі стартап шкіл на базі мережі стартап шкіл Sikorsky Challenge НТУУ "КПІ"
 • Підготовка спільних україно-польських інноваційних проектів та подання заявок на участь у програмі  Horizon 202
 • Підготовка спільних україно-польських стартапів та подання заявок на участь у європейських акселераційних програмах та програмах фінансування європейського союзу.
 • Представлення спільних інноваційних проектів та участь у конкурсі інноваційних проектів Sokorsky Challenge 2017, який проходитиме 10-13 жовтня 2017 року в НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського.   


Як завжди, гостями нашого заходу були колеги с телекомпанії "Марс". Дякуємо вам, друзі,  за відеосюжет нашого заходу.Таня Кресан  для блога STARTUP SCHOOL

  Коментарі